Sok z brzozy, często jest nazywany eliksirem życia. Jest on bardzo dobrze znany medycynie naturalnej, ponieważ potrafi zapobiegać wielu dolegliwościom, a także leczyć co niektóre. Zwykle brzozę zna każdy. Kojarzymy dostojne drzewo o białym pniu. Nie da się ukryć, że korzystnie wpływa to na krajobraz. Jednak należy też pamiętać, że brzoza, a raczej sok z niej, posiada szereg prozdrowotnych właściwości i wartości odżywczych. Dlaczego warto pić sok z brzozy?.
Właściwości soku z brzozy – na co pomaga?
Sok z brzozy bez wątpienia jest źródłem niezwykle cennych dla zdrowia składników. Picie go, skutecznie wspomaga organizm zarówno w leczeniu jak i przeciwdziałaniu wielu schorzeniom. Oto najważniejsze zalety soku z brzozy:
- znaczące wzmocnienie odporności- picie soku z brzozy skutecznie wspomaga nas w walce z wirusami. Jest więc idealny w okresie podwyższonej zachorowalności na grypę.
- sok z brzozy pomoże zwalczyć bóle reumatyczne, rwę kulszową i inne związane z tym dolegliwości.
- picie soku z brzozy, ma również działanie przeciwbólowe, a także przeciwgorączkowe. Pomoże więc on na bóle mięśni i stawów, a także w walce ze stanami gorączkowymi. Warto go więc pić, w okresie wzmożonych infekcji wirusowych.
- sok z brzozy skutecznie zapobiega anemii. Dzieje się tak, ze względu na dużą zawartość zarówno żelaza jak i witamin, aminokwasów, potasu czy wapna. Osoby z niedokrwistością, mogą więc w znaczny sposób poprawić swoje zdrowie.
- kolejną zaletą, jest przede wszystkim wspomaganie pracy układu krwionośnego. Sok ten zapobiega zakrzepicy, a także wszelakim chorobom niedokrwiennym.
- sok z brzozy ma działanie moczopędne. Oznacza to, że odtruwa on organizm, a także wspomaga działanie układu moczowego i zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.
- wspomoże funkcjonowanie układu pokarmowego, załagodzi dolegliwości wywołane wrzodami żołądka.
- sok z brzozy ma dobry wpływ na funkcjonowanie wątroby, wspomaga ją podczas przemiany i rozkładania substancji.
- niezwykła zaletą jest także poprawa stanu włosów, a także kondycji skóry. Sok z brzozy, pomoże w walce z trądzikiem, wspomoże gojenie się ran, jeśli zastosujemy go jako okłady. Wzmocni też włosy słabe i skłonne do wypadania.
Zastosowanie soku z brzozy
Wszyscy, którzy spróbowali choć raz soku z brzozy, wiedzą, że ma on specyficzny smak. Niektórym ciężko się przyzwyczaić, więc dopuszczalne jest dodawanie do niego miodu lub syropu z malin. W momencie kiedy zdecydujemy się rozpocząć kurację, która ma przeciwdziałać pewnym schorzeniom, pamiętajmy, że lepiej będzie powstrzymać się od picia alkoholu i kawy, a także spożywania dań zawierających szpinak czy szczaw, a także czekoladę. Koleją istotną kwestią jest to, by sok z brzozy stosowany był przez około dwa lub trzy tygodnie, codziennie. W ten sposób usuniemy również nadmiar wody z organizmu, a także zredukujemy cellulit. Pamiętajmy także, że sok z brzozy możemy stosować jako wcierkę do włosów słabych i pozbawionych blasku. Nawilżymy je w ten sposób, a także nadamy im połysku i zdrowego wyglądu.