Zaburzenia erekcji są najczęstszą, męską dysfunkcją seksualną. Schorzenie jest definiowane jako konsekwentna i powtarzająca się niezdolność do uzyskania trwałego wzwodu wystarczającego do aktywności seksualnej. Innymi słowy, jest to chroniczna dolegliwość w byciu odpowiednio przygotowanym do czerpania satysfakcji seksualnej. Jak poradzić sobie z tym uporczywym problemem? Dzięki ruchowi!
Wiemy, że problemy z erekcją częściej występują palaczy oraz u osób nieaktywnych fizycznie lub tych, z nadwagą. Zaburzenia erekcji i impotencja częściej dotyka także mężczyzn z nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu krążenia i cukrzycą. Problemy z erekcją mogą być więc pierwszym objawem choroby naczyniowej.
Dlaczego ruch?
Na zaburzenia erekcji cierpi około 23% nieaktywnych fizycznie i około 23-40% otyłych mężczyzn. – statystki mówią same za siebie.
Ćwiczenia fizyczne poprawiają ogólną wydolność organizmu i polepszają przepływ krwi. Ta ostatnia kwestia jest kluczowa biorąc pod uwagę problem, z jakim się mierzymy. To właśnie dobre ukrwienie jest fundamentem silnej i trwałej erekcji.
Hartowanie tętnic
Kiedy mężczyzna staje się seksualnie pobudzony, krew płynie do jego penisa i wyniku powiększenia się ciała jamistego, wypełnionego krwią dochodzi do erekcji. w tkankach erekcji.
U mężczyzn z miażdżycą ściany tętnicy prącia stają się grube i tracą swoją elastyczność. Trzy czwarte problemów z erekcją są związane z miażdżycą, stan zwykle wywołany przez czynniki stylu życia, takie jak otyłość, brak aktywności fizycznej i palenie tytoniu.
Zmiana stylu życia, w tym włączenie do niego aktywności fizycznej, znacznie poprawi formę naczyń krwionośnych, jakość erekcji i życia łóżkowego. Ćwiczenia fizyczne są czynnikiem bardzo mocno związanym z ogólnym stanem zdrowia każdego człowieka.
Jak wziąć się za siebie?
Jeśli dana osoba jest nieaktywna fizycznie przez dłuższy czas, musi pamiętać, aby nie pchać się od razu na głęboką wodę. Wysoki reżim treningowy dla początkujących jest niewskazany. Istnieje ryzyko kontuzji, które mogą utrudnić ćwiczenia i zmniejszyć motywację do ich kontynuowania.
Najlepiej zacząć od prostej aktywności aerobowej. Można codziennie spacerować, pływać lub jeździć na rowerze i zwiększać tempo i dystans z tygodnia na tydzień. Po kilku tygodniach można dodać do mieszanki jogging, tenis lub piłkę nożną.
Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się do siłowni. Trening siłowy doskonale zwiększa metabolizm i poprawia ukrwienie organizmu. Dodatkowo poprawia sylwetkę i zwiększa masę mięśniową, dzięki temu rośnie zapotrzebowanie energetyczne i schudniesz spala się zbędne kilogramy.
Aby wzmocnić krążenie krwi w całym ciele (także w penisie) intensywność ćwiczeń musi być od umiarkowanej do wysokiej. Oznacza to, że rozgrzane ciało i pot, zadyszkę i wysokie tętno – czyli dobry trening.
Jeśli zaburzenia erekcji są spowodowane przez wczesne stadia miażdżycy, trzy godziny aktywności fizycznej tygodniowo przez sześć miesięcy prawdopodobnie poprawią zdolność do uzyskania erekcji.
Szmat czasu? To prawda, ale warto. Zawsze istnieje możliwość użycia środków farmakologicznych, które pomogą uporać się ze swoim wstydliwym problemem. Mężczyźni z całego świata korzystają z różnych specyfików poprawiających jakość ich erekcji, produkty te są szeroko dostępne, skuteczne i co najważniejsze – bezpieczne. My polecamy zaufany sklep www.oraljelly-kamagra.com.
Zmiany
Aktywny fizycznie styl życia powinien być uważany za początek bardziej trwałych zmian stylu życia. Ważnym jest zacząć uważać na to co się (szczególnie przy nadwadze) i wyeliminować używki. Trzeba ograniczyć alkohol i rzucić palenie, teraz jest jeszcze jeden powód więcej.