Porady

Gdzie znaleźć zdrowe produkty?

warzywa

Dzisiaj słowo ,,eko” nie jest niczym nowym, a wręcz przeciwnie. Jest to wyróżnik spośród innych produktów, dzięki któremu wiemy że dana rzecz jest ekologiczna. Niestety patrząc na półki sklepowe, produktów nie jest za dużo, a i cena nie jest zachęcająca. Za produkty ekologiczne jesteśmy zmuszeni płacić więcej niż za ,,nieekologiczne”. Wynika to z wielu czynników, jednak w tym artykule skupimy się na miejscach gdzie możemy kupić nasze zdrowe produkty przez Internet.

Sklepy ze zdrową żywnością

Coraz więcej popularnych hipermarketów czy małych sklepów spożywczych ma swój dział ,,ekologiczne”. Dzisiejszy trend na bycie fit i eko wymusił na producentach stworzenie odrębnej kategorii produktów. Żyjemy bardziej świadomie co za tym idzie, świadomie również chcemy jeść – zdrowo. Powoli odchodzimy od hurtowych produkcji i wybieramy te rzeczy, które są zdrowsze dla nas. Masowy popyt na produkty spożywcze, nauczył rynek na wytwarzanie wszystkiego w dużych ilościach i szybko, często nie patrząc na to czy dana rzecz jest zdrowa, czy nie posiada za dużo tłuszczy, cukrów lub chemicznych dodatków.

Dlatego z myślą o osobach które chcą się zdrowo odżywiać powstał ranking sklepów z ekologiczną żywnością, który jest dostępny na stronie: https://twojspozywczy.pl/sklepy-ze-zdrowa-zywnoscia/ Dzięki niemu możemy porównać kilkanaście sklepów, które w swojej ofercie głównie mają zdrowe produkty. W większości przypadków, po przekroczeniu danej kwoty zamówienia dostawa będzie bezkoszowa. To dobre rozwiązanie jeśli robimy większe zakupy. Również częste rabaty przyciągają coraz więcej klientów do tej kategorii.

Co możemy kupić przez Internet?

  • Kaszy, ryże – chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak potrzebne nam są te produkty do zdrowego funkcjonowania. Próbowałeś/aś kiedyś ryżu czerwonego lub czarnego? Jeśli nie to koniecznie kup! Może nam się wydawać, że te produkty są ,,egzotyczne” ale w krajach wschodnich to jest codzienność. Jesteśmy nauczeni jeść najtańszy ryż biały, a innego smaku nie znamy, czas na zmiany.
  • Mąka – czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się nad typem mąki? Czy typ 200 to jest dobry? W powyższym rankingu znajdziemy bardzo dobrej jakości produkty, nawet mąkę żytnią tylu 2000.
  • Suszone owoce – idealnie nadają się jako zdrowe przekąski (oczywiście w odpowiedniej ilości). Jeśli nie mamy czasu samemu robić to możemy je kupić. Te produkty mają dużą datę przydatności więc starczą na na dłuższy czas po rozpakowaniu.
  • Świeże warzywa – jeśli interesują na ekologiczne produkty to nie może zabraknąć warzyw z ekologicznych upraw. Marchewka, którą się zerwie prosto z babcinego ogródka smakuje zupełnie inaczej niż te kupowane w marketach

    I wiele więcej. To tylko przykładu produktów, które możemy znaleźć w sklepach online. Nie warto tracić kilku godzin na wyjście z domu, stanie w kolejkach, powrót w zatłoczonym autobusie. To wszystko możemy zrobić siedząc na wygodnym krześle. Potrzebujemy tylko komputera lub telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline