Śniadanie

Zdrowe soki z własnego ogródka

soki

Obecnie panuje moda na zdrowe odżywianie, wymyślne diety odchudzające, czy diety zapewniające nam zdrowy wygląd skóry, włosów czy też paznokci.

Zbilansowana dieta

Wszystko to można osiągnąć, bez stosowania zbędnej chemii z apteki, wystarczy jedynie odpowiednio zbilansować dietę, tak by dostarczyć naszemu organizmowi wszystko, co niezbędne wraz z pokarmem. Coraz częściej stawiamy na naturalne witaminy występujące w owocach i warzywach, pozyskując je np. poprzez wyciskanie z nich soków, z których możemy robić przeróżne kombinacje smakowe mieszając soki z różnych owoców, czy też warzyw. W galeriach handlowych powstają stoiska serwujące świeżo wyciskane soki, które przyrządzane są na naszych oczach i które kosztują dużo więcej niż sok, który możemy wycisnąć sobie sami za pomocą wyciskarki do soków, czy wyciskarki do warzyw. Ostatnio modny stał się również detoks przy użyciu soków, który możemy wykonać w domu za pomocą sprzętów, które posiadamy.

Świeże soki

Świeżo wyciskane soki nie tylko są po prostu zdrowe, ale też dostarczają nam sporo witamin, których niestety nie ma aż tyle w sokach przetworzonych, które zwykle kupujemy w sklepach. Chcąc utzrymać zdrowy wygląd skóry, włosów, czy też ogólnie porawić samopoczucie, a także naszą odporność, warto zacząć się dobrze odżywiać wzbogacając naszą dietę o owoce i warzywa, które dostarczą sporą ilość naturalnych witamin. Przede wszystkim należy zwrócić tu uwagę na to, że poddane obróbce termicznej warzywa, czy owoce tracą większość swoich wartościowych składników, dlatego też gotowana marchewka z groszkiem, czy zasmażana kapustka serwowana do obiadu nie będzie posiadać tyle witamin, co szkalnka świeżo wyciskanego soku podanego jako dodatek do posiłku.

Jeżeli więc zależy nam na dostarczaniu organizmowi codziennej porcji witamin w łatwo przyjmowanej formie, warto zastanowić się nad zakupem wyciskarki do owoców, która może stać się najczęściej używanym sprzętem w naszej kuchni. Wyciskarka taka kosztuje ok 1500-2000zł, ale jest to jednorazowa inwestycja, która na pewno po czasie zwróci się w formie dobrego zdrowia i samopoczucia. Jeżeli nie stać nas na taki wydatek, można zastanowić się nad trochę tańszą  wyciskarką wolnoobrotową. Posiadając takie urządzenie jesteśmy w stanie przyrządzać sobie soki w dowolnej kombinacji smaków i kolorów, które mogą być nie tylko codzienną bombą witaminową, ale również świetnym dodatkiem do drinków, czy też deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline