Porady

Zdrowe odżywianie dla zabieganych

chleb

Życie na wysokich obrotach wymaga spożywania zdrowych i pożywnych posiłków. Jak znaleźć na nie czas? Zdrowe jedzenie zwykle kojarzy się z czasochłonnym przygotowywaniem potraw, dlatego brak czasu staje się dla wielu osób wymówką podczas sięgania po łatwo dostępne, gotowe i często niezdrowe posiłki. Tymczasem poświęcając niedużą ilość czasu również możemy zapewnić sobie smaczne i zdrowe odżywianie.

Proste posiłki mogą być bardzo odżywcze

Przygotowanie dania bogatego w witaminy nie jest trudne, a przede wszystkim – może być szybkie. Jedną z najlepszych i najzdrowszych propozycji jest sałatka. Ważne, aby jej podstawą były warzywa sezonowe oraz np. świeże owoce, które są najbardziej wartościowe i tym samym smakują najlepiej. Skomponowanie sałaty rukola z pomidorkami koktajlowymi, czerwonymi oliwkami, czerwoną cebulą, awokado oraz razowym makaronem (najlepiej świderkami) to uczta zarówno dla podniebienia jak i oczu. W sałatkach warzywnych idealnie odnajduje się również mięso drobiowe. Spożycie kolorowej potrawy z dodatkiem piersi z kurczaka da nam niezbędny zastrzyk energii na cały dzień.

Kanapki na wynos

Dobrze przygotowana kanapka jest również bardzo wartościowym posiłkiem dla organizmu. Podobnie jak w przypadku sałaty, również tutaj kluczową rolę odgrywają dobrze dobrane składniki. Podstawą jest świeże pieczywo, które również może być dobrym źródłem białka oraz błonnika dającego poczucie sytości na długo. Liść sałaty, żółty ser, pomidor, ogórek oraz pieczony schab uczynią naszą kanapkę bardzo pożywnym daniem. Co najważniejsze, taki posiłek możemy bez problemu wziąć wszędzie tam, gdzie chcemy.

Korzystaj z ofert pobliskiej gastronomii

Mieszkanie w dużym mieście ma bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest łatwy dostęp do licznych placówek gastronomicznych. Osoby, które nie dysponują nadmiarem wolnego czasu i nie zawsze mogą sobie pozwolić na przygotowanie posiłku, powinny zaplanować sobie dzień tak, aby móc co jakiś czas skorzystać z oferty https://piekarniagrzybki.pl/sklepy-firmowe/piekarnia-ursus/ gdzie skosztować można najróżniejszych potraw – również wegetariańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline