Napoje

Trzy zalety picia zielonej herbaty

herbata

Zielona herbata zyskuje na popularności. Pije ją coraz więcej osób. Wielu zachwala jej oryginalny smak, nie wiedząc do końca jakie właściwości posiada. Okazuje się jednak, że ma ona bardzo dobroczynny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie ale także zdrowie.

Piękny wygląd

Nie bez przyczyny zielona herbata jest składnikiem mnóstwa kosmetyków. Dzięki zawartości oksydantów, a dokładniej rzecz biorąc polifenoli, doskonale radzi sobie ona z walką z wolnymi rodnikami. To właśnie one są związane z procesem starzenia się skóry, zwalczając je pomagamy więc naszej cerze dłużej zachować młody, promienny wygląd. Dodatkowo ma ona także właściwości antybakteryjne, co jest pomocne w przypadku cery problemowej.

Stymulacja mózgu

Niewielu fanów zielonej herbaty ma świadomość jej wpływu na ludzki mózg. Pobudza go ona do działania, zapobiega senności i zmęczeniu. Świeżo zaparzona herbata doskonale poprawia koncentrację. W zależności od tego jak długo będziemy ją zaparzać dostarczy nam ona energii lub pozwoli walczyć ze stresem.

Lepsze zdrowie

Jedną z największych zalet zielonej herbaty jest to, że jej regularne picie pomaga w walce ze złym cholesterolem. Zmniejsza ona bowiem jego wchłanianie do organizmu. Dodatkowo przeciwdziała powstawaniu złogów w naczyniach krwionośnych. To wszystko sprawia, że prawdopodobieństwo zawału serca, czy nadciśnienia bardzo spada.

Kolejny plus picia zielonej herbaty z big-active.pl to poprawa odporności. To z koeli zawdzięczamy wysokiej ilości aminokwasów i katechiny. Oczywiście napar ten nie wyleczy nas z przeziębienia, ale pity systematycznie pozwoli się przed nim uchronić.

Choć ze zwalczaniem nieświeżego oddechu kojarzy się nam raczej mięta, właściwość tę posiada także zielona herbata. W związku z tym, że skutecznie zmniejsza ona ilość bakterii w naszych ustach zapobiega parodontozie.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych smaków zielonej herbaty. Na big-active.pl jedną z częściej wybieranych jest ta z mango i opuncją. Jej ciekawy aromat zachwyci niejednego smakosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline