Porady

Jak zachować świeżość posiłków na dłużej?

Sałatki, zupy, przetwory, mięsa i ryby – jeżeli lubisz gotować, warto również wiedzieć, w jaki sposób zachować ich świeżość na dłużej. Podpowiadamy, co warto zrobić, aby rozkoszować się pysznymi smakami na więcej niż jeden dzień!

Dzięki lodówkom przechowywanie żywności stało się jeszcze łatwiejsze. Nie zawsze jednak sama lodówka wystarczy na to, aby zapewnić produktom świeżość na długi czas. Warto wobec tego zaopatrzyć się w różne akcesoria, które będą pomocne na co dzień.

Pojemniki na żywność

To niezastąpiona pomoc w przechowywaniu produktów żywnościowych. Można kupić je w rozmaitych wariantach. Dzięki pojemnikom żywność psuje się wolniej, a ponadto nie wchłania żadnych zewnętrznych zapachów. Można umieszczać w nich sery, wędliny, masło, zupę, warzywa czy krojone owoce.

W sprzedaży znajdują się też pudełka próżniowe – wtedy specjalną pompką wypompowuje się z nich powietrze. Dzięki takim pojemnikom produkty żywnościowe można przechowywać nawet do trzech razy dłużej.

Torebki foliowe

Najlepiej do przechowywania żywności wybierać specjalne torebki foliowe przeznaczone do tego celu. Są one wykonane z grubszej folii, która nie przepuszcza zapachów. Także mogą być one używane do mrożenia.

Co więcej, można też kupić woreczki z praktycznymi zapięciami, na przykład klipsami czy zasuwkami. W ten sposób produkty żywnościowe nie tylko są łatwiejsze w przechowywaniu, ale również są zabezpieczone przed wysypywaniem się z torebek.

Lunch box – nie tylko do pracy

Pomocny w przechowywaniu jest żywności będzie także lunch box, czyli pudełeczko przeznaczone do umieszczenia w nim jedzenia, najczęściej do pracy. W sprzedaży można znaleźć różne lunch boxy różniące się swoim kształtem, pojemnością i wyposażeniem. Działają nawet specjalne sklepy, gdzie można je kupować, na przykład: twojlunchbox.pl.

Jednak lunch box nie tylko przyda się w pracy, ale również można wykorzystywać go do w przechowywania żywności w domu. Produkty zapakowane w szczelne pudełeczko na dłużej zachowają aromat i smak. Z różnymi lunch boxami można zapoznać się już teraz w sklepietwojlunchbox.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline