Ciekawostki

Wyciskarki wolnoobrotowe – jak wybrać?

sok

Niezawodnym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin jest picie soków. Przygodę z samodzielnym wyciskaniem soków ze świeżych owoców oraz warzyw najlepiej zacząć od zakupu wyciskarki wolnoobrotowej. Wyciskarki wolnoobrotowe wyciskają sok na zimno, i napoje otrzymane z ich pomocą wyróżniają się dużą jakością. Osoby, jakim zależy na sprawnie stworzonym produkcie, takim, jaki stopniowo bez wielkiego procesu mielenia pozwoli uzyskać świetny sok, powinny zainteresować się właśnie owym urządzeniem, jakim jest wyciskarka.

Najlepsza wyciskarka do soków – typy

Oferta urządzeń, jakie pozwolą wyciskać sok z owoców, a również warzyw jest różnorodna oraz zróżnicowana. Należałoby zatem dobrze przeanalizować sprzęty, jakie odnajdziemy w sklepie. Wyciskarki można rozłożyć na trzy typy:

1. Wyciskarki do cytrusów – mogą mieć postać ręczną albo elektroniczną (z obrotowym środkiem). Nie są zbyt powszechne, lecz są niedrogie oraz będą doskonałym wyborem dla tychże, jacy lubią pić zwłaszcza soki cytrusowe.

2. Wyciskarki wolnoobrotowe poziome – do niedawna zdecydowanie częściej spotykane, większe od pionowych, o lżejszej konstrukcji oraz trochę większej funkcjonalności (wyciskarki poziome mogą pełnić również funkcję maszynek do mielenia – oczywiście we współzależności od typu oraz dostępnych akcesoriów).

3. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – bardziej kompaktowe urządzenia, odpowiednio wyciszone, pracują błyskawicznie oraz proponują równie dobry sok, co typy poziome, a wszystko to przy drobniejszych gabarytach.

Wyciskarka wolnoobrotowa – cena

Na koniec zajmiemy się sprawą, jaka dla wielu ma istotne znaczenie. Całkowity wydatek zakupu omawianego urządzenia uwarunkowany jest oczywiście od jego typu, i również nadmienionych wyżej parametrów technicznych. Najtańsze typy kupimy za blisko 150 złotych. Poradzą one sobie jednakże tylko z lekkimi owocami. Gdy zależy nam na bardziej rozbudowanym sprzęcie, powinniśmy przygotować się na koszt od 300 do blisko 1000 złotych. Oczywiście w sklepie dostępne są także wyciskarki droższe, zrobione z najsolidniejszych materiałów. Zapewniają one dobrą wytrzymałość mechaniczną. Świeżo wyciskane soki to wypróbowany patent na zdrowie, odpowiednią dietę oraz wzbogacone posiłki. Dzięki wyciskarkom wolnoobrotowym, zyskuje się bardzo wartościowe oraz odżywcze napoje, bogate w błonnik oraz witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline