Porady

Jak wybrać dostawcę owoców i warzyw?

owoce

Świeże owoce i warzywa są jednym z najważniejszych produktów w branży gastronomicznej. Klienci docenią starania właściciela, który będzie w stanie zapewnić nawet te najbardziej orientalne. Dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni dostawca owoców i warzyw, który zagwarantuje najwyższą jakość oferowanych usług.

Dobra opinia to podstawa

Nie powinniśmy sugerować się pięknymi opisami na stronie firmy mającej zajmować się dowozem wyżej wymienionych produktów. Prawie każda z nich mówi, że zapewnia najwyższą jakość produktów, dostaw i że zawsze jest na czas. Najlepiej jest opierać się na opiniach innych ludzi z branży. Nie mam tu bynajmniej na myśli ocen z różnych serwisów do tego służących czy też forów. Tam niestety często trafiają się osoby piszące dobrze o danym kontrahencie dlatego, że on im za to płaci. Najlepiej jest się skontaktować osobiście z innymi np. restauratorami czy sprzedawcami, dla których również ważna jest dostawa owoców i warzyw.

Certyfikaty

Na rynku można znaleźć wiele certyfikatów, które mają na celu potwierdzić kompetencje danego dostawcy. Na pewno warto sprawdzić czy nasz przyszły wspólnik może się jakimiś pochwalić. Jednym z najczęściej spotykanych dokumentów jest „Certyfikat Firma Godna Zaufania”. Jeśli dana firma zdobyła taki, oznacza to że jest ona wiarygodna w internecie, odznacza się nienaganną opinią wśród klientów. Gdy już uda znaleźć się zaufanego kontrahenta warto zadbać o jakość żywności jaką oferuje. Należy sprawdzić kto jest producentem owoców i warzyw, które oferuje nasz dostawca, a następnie sprawdzić czy posiada on odpowiednie certyfikat. Bardzo ważnym certyfikatem w Unii Europejskiej jest Certyfikat Żywności Ekologicznej, którego symbol to zielony listek z białymi gwiazdkami. Gwarantuje on odpowiednią jakość żywności, że nie była opryskiwana chemiczne, a gleba nie była chemicznie nawożona. Następny jest certyfikat BRC, który opiera się na międzynarodowym standardzie opracowanym przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów. Nie zapewnia on co prawda o tym, że dana żywność jest ekologiczna, ale gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów. Kolejnym, o który warto zapytać jest certyfikat IFS, który zapewnia przede wszystkim o wysokiej jakości przechowywania żywności. Jeśli wybrane przedsiębiorstwo może pochwalić się tymi certyfikatami to z pewnością każda dostawa owoców i warzyw będzie najwyższej jakości.

Cena

Nie warto szukać za wszelką cenę dostawcy oferującego najniższe stawki. Jest duża szansa, że nie zapewnia on najwyższej jakości produktów czy też terminowych dostaw. Pamiętać należy o tym, że certyfikacja również kosztuje, a koszta te często podnoszą cenę samej usługi. Lepiej jest zapłacić więcej, aby oferując najlepsze owoce i warzywa na rynku, przyciągnąć do siebie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline