Porady

Welmax, czyli zdrowe gotowanie od kuchni – opinie klientów

Szczegółowe liczenie najmniejszych gramów na kuchennej wadze, czekanie na specjalnie przygotowany catering, długie odsączanie tłuszczu na papierowych ręcznikach… Jest wiele sposobów na zdrowe żywienie. Jednak nie każdy z nich jest wart naszego czasu i zapału. Sprawdź proste zasady, dzięki którym zapalisz się do zdrowszego gotowania, i dowiedz się, jak patelnie oraz naczynia firmy Welmax mogą wspomóc naszą codzienną dietę.

Alfabet zdrowia bez E

Wybierając się na zakupy, zwróć szczególną uwagę na produkty, które zamierzasz wyłożyć na taśmę przy kasie. Zanim cokolwiek schowasz do sklepowego koszyka, dokładnie przeczytaj etykiety na każdym pojedynczym opakowaniu. Pamiętaj, że termin przydatności do spożycia to tylko jeden z wielu znaczących elementów… Ważne jest unikanie tak zwanych substancji E. Nie każda jest szkodliwa, jednak większość z nich to zwykłe emulgatory, konserwanty czy też środki słodzące. Te z kolei ze zdrowiem nie mają zbyt dużo wspólnego. Co zatem jest istotne? Pamiętaj, aby liczba składników E w artykułach spożywczych nie przekraczała naturalnych dodatków – tych w danym produkcie powinno być po prostu więcej. A więc w przypadku alfabetu zdrowia staraj się unikać niechcianych literek E!

Nie umywaj rąk od mycia

Wszelkich substancji nabłyszczających, konserwantów i innych środków konserwujących pozbędziesz się z zakupionych produktów po ichdokładnym umyciu. Niektóre owoce i warzywa mogą być transportowane z nieco odleglejszych, zagranicznych rejonów świata. W celu zachowania właściwości każdego z nich producenci używają specjalnych środków, które chronią jedzenie przed zepsuciem czy zgniciem. Niestety większość z takich substancji jest bardzo toksyczna, co może oczywiście przekładać się na nasze zdrowie. Aby o nie zadbać i przestać martwić się spożywaniem czegoś szkodliwego, wystarczy pamiętać o zwykłym, prostym spłukaniu pod bieżącą wodą pokarmów, jakie zamierzamy przygotować do zjedzenia. Jeśli tylko produkty nadają się do mycia, możemy także użyć wrzątku, który dodatkowo zlikwiduje bakterie, pestycydy i wszelkie środki konserwujące. Pamiętaj, że nie warto umywać rąk od mycia jedzenia…

Welmax – przyGOTOWANY na bakterie

Gdy już dokładnie umyliśmy wszystkie możliwe artykuły spożywcze, możemy powoli gotować się do… gotowania. Również podczas tego procesu powinniśmy skupić się na dodatkowym zadbaniu o nasze zdrowie. Jak to zrobić? Ważne jest oprzyrządowanie, jakim dysponujemy. Przy zakupie odpowiednich garnków czy naczyń warto zwrócić uwagę na ich zalety. Całkiem przydatną funkcją niektórych patelni jest na przykład tak zwanastal antyseptyczna. Ten rodzaj materiału jest odporny na bakterie, dzięki czemu nasze jedzenie jest jeszcze zdrowsze i po prostu – smaczniejsze. Producentem specjalizującym się w tego typu wyrobach jest Welmax. Opinie o firmie wśród osób, które wypróbowały patelnie z powierzchnią antyseptyczną, skupiają się głównie wokół jakości produktów i ich możliwości przygotowania jedzenia pozbawionego niepotrzebnych mikroorganizmów. A wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych składników wpływających pozytywnie na zdrowie. I tak, z firmą Welmax mniej zawsze znaczy więcej…

Spalaj i odsączaj, czyli jak pozbyć się tłuszczu…

W większości naszych potraw, oprócz substancji E, ukrywać się mogą także tłuszcze. W przypadku tych dobrych nie mamy się czym przejmować. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy na talerzu znajdą się tak zwane złe tłuszcze. Tych oczywiście lepiej unikać jak ognia, jeśli tylko mamy taką możliwość. Aby z niej skorzystać, warto poszukać naczyń ze specjalną funkcją odsączania, dzięki której pozbędziemy się tego, co najbardziej szkodliwe. Gdzie szukać takich wyrobów? Przykładowo, wśród produktów wcześniej wspomnianej firmy Welmax. Opinie użytkowników wskazują w tym wypadku na przydatne w każdej kuchni specjalistyczne patelnie z karbowanym dnem. Taka konstrukcja naczynia spełnia istotną funkcję, której działanie można porównać do domowego grilla. Za sprawą właściwości opisanych naczyń możemy spokojnie gotować, smażyć czy też zwyczajnie w zaciszu kuchni – grillować. I to wszystko bez zmartwień o dodatkowe porcje niechcianego tłuszczu, który zostaje usuwany z naszych potraw podczas procesu odtłuszczania. W ten sposób jedzenie jest tłuste wyłącznie w… zdrowie!

Gotuj się do zdrowego gotowania!

Podsumowując, przy dbaniu o zdrowie w kuchni, należy kierować się prostymi, powszechnie znanymi zasadami. Unikajmy konserwantów, a także tłuszczów (szczególnie tych złych) oraz szkodliwych substancji E. Tych pierwszych pozbędziemy się dzięki dokładnemu myciu produktów – używając do tego również wrzątku. W przypadku tych ostatnich warto czytać etykiety przed zakupem artykułów spożywczych oraz wybrać takie naczynia i patelnie, które spełniają istotne w zdrowej diecie funkcje. Te znajdziemy chociażby w firmie Welmax. Opinie klientów powinny przekonać każdego miłośnika zdrowej żywności do wypróbowania dobrych jakościowo naczyń i patelni, na których… każdemu się upiecze.

Więcej na: http://www.welmax.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline