Zdrowie

Uśmiechajmy się, czyli jak dbać o stan naszego uzębienia

zęby

Uśmiech jest wizytówką człowieka. Może o nim wiele powiedzieć. Ładny uśmiech doda każdemu atrakcyjności. Jednak są osoby, które wstydzą się uśmiechać. Wynika to ze stanu uzębienia. Przebarwienia, krzywe zęby czy próchnica – każdą z tych dolegliwości można skutecznie wyleczyć. Trzeba wiedzieć, że higiena jamy ustnej nie ogranicza się tylko do mycia zębów rano i wieczorem.

Osobą pierwszego kontaktu dla osób pragnących mieć piękny uśmiech jest dentysta. Pozwala on zdiagnozować problem i dobrać odpowiednie leczenie. Niestety nie wszyscy regularnie odwiedzają dentystę. Wynika to z błędnych stereotypów i wspomnień z dzieciństwa. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że zadaniem dentysty jest niesienie pomocy osobom chcącym poprawić swój stan uzębienia.

Najlepszym rozwiązaniem będą regularne wizyty u stomatologa przynajmniej raz w ciągu pół roku. Dużym błędem jest zgłaszanie się do dentysty w trakcie występowania objawów bólowych w związku z ubytkami w zębach odbijającymi się nie tylko na naszym uśmiechu, ale także zdrowiu. Koszty leczenia w takim przypadku wzrosną. Profilaktyka jest dużo tańsza.

Śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu z nas. Jednak przebarwienia na zębach potrafią spędzać sen z powiek. Jednak istnieją metody pozwalające przywrócić naturalną barwę uzębienia. Oczywiście wybielanie zębów także wchodzi w zakres pracy stomatologa, jednak w przypadku mniejszych przebarwień skuteczne są łatwo dostępne środki. Jednym z nich jest najzwyklejsza pasta do zębów z właściwościami wybielającymi. W połączeniu z użyciem wybielającego płynu do płukania i eliminacją z diety kawy i herbat oraz rzuceniem palenia można uzyskać dobre efekty.

Krzywe zęby skutecznie potrafią wprowadzić w kompleksy każdego chcącego się uśmiechać. Współczesna stomatologia pozwala wyeliminować ten problem. Na rynku dostępne są specjalne stałe aparaty ortodontyczne. Nie należą one do najtańszych. Jednak często istnieje możliwość ich zakupu na raty. Są osoby, dla których aparat na zęby wiąże się z bólem oraz nieatrakcyjnym wyglądem. Jednak satysfakcja z pięknego uśmiechu po około dwóch latach potrafi wynagrodzić trud noszenia aparatu przez cały okres leczenia. Warto wiedzieć, że podczas noszenia aparatu ortodontycznego należy szczególnie dbać o higienę zębów oraz regularnie odwiedzać dentystę, który będzie oceniał faktyczny stan poprawy uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline