Śniadanie

Świeży sok na wyciągnięcie ręki

pomarańcze

Wyciskarki stają się ostatnio ważnym elementem kuchennego wyposażenia w polskich domach. Zastępują sokowirówki lub są traktowane jako ich uzupełnienie. Oba te urządzenia działają na nieco innych zasadach, a co za tym idzie wytwarzają odmienny produkt. Dlaczego warto postawić właśnie na wyciskarki?

Sok z wyciskarki

Na wyciskarkę powinni stawiać przede wszystkim ci konsumenci, którym zależy na pełnowartościowym soku. Gęstym produkcie, zawierającym maksymalną ilość składników odżywiających organizm człowieka. Wyciskarki soków i warzyw pozwalają też na obróbkę mniej tradycyjnych surowców. Z ich pomocą otrzymuje się wyciąg z ziół czy drobnych jagód. Dzięki temu produkowane soki mogą być jeszcze smaczniejsze, bardziej zróżnicowane oraz zdrowsze. Sok z wyciskarki owoców jest dosyć gęsty i właśnie jego konsystencji obawia się spore grono konsumentów. Niektórzy szybko się przyzwyczajają, inni wracają do sokowirówki produkującej klarowniejszy napój. Biorąc to pod uwagę, na początku najlepszym pomysłem są wyciskarki ręczne. Są małe i tanie, więc stosunkowo niewielkim kosztem można się przekonać, czy sok z wyciskarki rzeczywiście spełnia oczekiwania.

Świeży sok na dłużej

Wyciskarki warzyw i owoców produkują sok bez dostępu tlenu. Maksymalnie rozdrabniają też surowiec, dzięki czemu uzyskuje się większą ilość napoju niż w sokowirówkach. Wyróżnia go także dłuższa przydatność do spożycia. Brak tlenu przekłada się na zachowanie walorów odżywczych soku. Można go śmiało trzymać kilka, a nawet kilkanaście godzin w lodówce. Będzie pod ręką, gdy dopadnie lekki głód czy pojawi się pragnienie. Wybierając spośród szerokiej gamy produktów, warto zwrócić uwagę na wyciskarki wolnoobrotowe. To urządzenia ciche, ekonomiczne i pozwalające uzyskać maksymalną ilość soku z miąższu. Pracują nieco dłużej, ale w zamian otrzymuje się sok najwyższej jakości. Konsumentom poszukującym prostszych rozwiązań polecić można z kolei wyciskarki jednoślimakowe. Zbudowane są z jednego wałka, co przekłada się chociażby na szybszy i łatwiejszy proces czyszczenia niż przy urządzeniach dwuślimakowych. Te ostatnie produkują jednak więcej soku. Każdy kupujący wyciskarkę musi zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym mu najbardziej zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline