Warzywa

Świeżo wyciskane soki – samo zdrowie!

owoce

Świeżo wyciskane soki to propozycja dla każdego! Są pyszne, zdrowe i możemy je przygotować dokładnie tak jak lubimy. Soki pozwalają przyswoić więcej składników odżywczych, możemy też przemycić w nich warzywa i zioła, które na co dzień jemy w niewielkich ilościach lub wcale! Soki mogą być elementem codziennej diety, mogą wspomóc odchudzanie, wzmocnią też organizm w czasie większego narażenia na przeziębienia i choroby. Świeżo wyciskane soki są odpowiednie dla dzieci, dorosłych i osób starszych.

Zalety świeżo wyciskanych soków

Przygotowując z pomocą wyciskarki do soków pyszny napój z warzyw, owoców, a nawet ziół, otrzymujemy sok bez konserwantów, niepasteryzowany, nie rozwodniony, bez dodatku cukru lub słodzików. Jest to więc sok o wiele zdrowszy i bardziej pożywny niż sok z kartonu. Ponadto płynna forma pozwala przyswajać cenne dla zdrowia składniki już w kilkanaście minut! Co więcej, w postaci soku jesteśmy w stanie zjeść o wiele więcej surowych warzyw i owoców. No bo w końcu łatwiej wypić litr soku niż zjeść półtora kilograma surowych marchewek czy jabłek! W sokach mogą znaleźć się też składniki, za którymi normalnie nie przepadamy. Jest to szczególnie ważne w przypadku soków dla dzieci, ponieważ najmłodsi wyjątkowo często unikają chociażby zielonych warzyw. Zaletą soków jest także to, że doskonale oczyszczają organizm.

Jak przygotowywać zdrowe soki?

Do przygotowania soków najlepiej nadają się wyciskarki wolnoobrotowe. Dobrej jakości wyciskarki pozwalają wyciskać warzywa, owoce, zioła, w tym liście np. szpinaku. Wyciskarki do owoców i warzyw nie utleniają soków, nie nagrzewają ich i nie powodują utraty cennych dla zdrowia składników. Metoda wolnoobrotowego wyciskania pozwala też zachować naturalny smak i aromat owoców i warzyw. Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają maksymalnie wycisnąć sok, dlatego nie marnujemy owoców i warzyw, a do tego są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Tak przygotowane soki możemy przechowywać w lodówce nawet przez całą dobę.

Choć zakup wyciskarki to spory wydatek, to posłuży nam ona przez wiele lat. W dodatku jeśli będziemy kupować sezonowe owoce i warzywa to nie będą nas one kosztować więcej niż soki z kartonu. Ponadto soki mają tak dobry wpływ na zdrowie i urodę, że oszczędzimy na lekach, a nawet kosmetykach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline