Zdrowie

Sprzęt rehabilitacyjny, kupić czy wypożyczyć?

Sprzęt rehabilitacyjny jest dużym ułatwieniem dla wielu osób. Potrzebny bywa seniorom, osobom po kontuzjach, albo zabiegach stale lub tymczasowo ograniczających możliwości ruchu, a także ludziom niepełnosprawnym. Dla wielu decyzja o zakupie lub wypożyczeniu odpowiedniego do potrzeb sprzętu nie jest prosta. Na którą opcję w takim razie warto się zdecydować? Odpowiedź nie jest w pełni jednoznaczna i brzmi „to zależy”.

Kupno…

Pragnąc idealnie dopasowanego do siebie sprzętu, który perfekcyjnie spełni wymagania lepszym wyborem okazuje się zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Jest to doskonała opcja zwłaszcza w przypadku konieczności długotrwałego użytkowania, ponieważ jednorazowy koszt zakupu okazuje się niższy niż stałe opłacanie wynajmu. Wielu pacjentów decyduje się również na wyposażenie się w sprzęty, które mają charakter bardziej osobisty. Należą do nich chociażby krzesło toaletowe oraz materac przeciwodleżynowy. Wynika to z chęci zachowania higieny.

Nie zawsze jednak trzeba się decydować na kupno nowych sprzętów. Przedmioty takie jak łóżka dla chorych ułatwiające opiekę nad nimi lub kule ortopedyczne wspierające poruszanie się bardziej opłaca się nabyć na własność w przypadku długotrwałego użytkowania. Jednocześnie są to sprzęty, które wcale nie muszą być całkowicie nowe, aby idealnie spełniać swoje zadania.

Czy wypożyczenie?

Istnieje wiele czynników przemawiających na korzyść wypożyczania sprzętów rehabilitacyjnych. Warto zauważyć, że w przypadku wynajmu nie ma konieczności wydawania natychmiast dużej kwoty. Ponadto sprzęt może okazać się po pewnym czasie zbędny, a w konsekwencji będzie niepotrzebnie zalegał i zajmował miejsce jednocześnie tracąc swoją wartość. Dlatego w przypadku konieczności używania sprzętu rehabilitacyjnego przez określony, niezbyt długi czas wypożyczenie jest tańszą, wygodniejszą i rozsądniejszą opcją.

Długość trwania wynajmu określana jest przez zapotrzebowania pacjenta. Na przykład, jeśli wózek inwalidzki potrzebny jest jedynie do przewiezienia kogoś podczas jednego dnia, to wystarczy wypożyczyć go na ten czas. Oprócz tego wynajęty sprzęt stale pozostaje pod opieką miejsca, z którego pochodzi. Oznacza to, że w razie problemów zostanie możliwie szybko naprawiony.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to doskonała okazja, aby wyposażyć się w profesjonalny sprzęt. W przypadku konieczności zaopatrzenia się w miejsce do spania odpowiednie dla pacjenta, które pomoże w opiece nad nim i ją ułatwi warto zwrócić się do sprawdzonych źródeł. Wypożyczalnie tego typu często oferują również inne sprzęty wspierające pacjentów w drodze do zdrowia lub ułatwiające im życie.

Warto pamiętać również, że im droższy jest potrzebny sprzęt, tym bardziej opłaca się wypożyczenie go. Zwłaszcza, gdy użytkowany będzie przez określoną, niezbyt długą ilość czasu.

Chcąc podjąć decyzję dotyczącą kupna lub wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego warto zastanowić się nad takimi czynnikami jak jego koszty, czas użytkowania oraz rodzaj. Dopiero biorąc je wszystkie pod uwagę okazuje się, która opcja najlepiej odpowiada potrzebom pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline