Ciekawostki

Sok z wyciskarki

sok

Soki z wyciskarki cieszą się znacznym uznaniem. Konsumenci chętnie zamawiają je w lokalach gastronomicznych oraz coraz częściej decydują się na zakup własnej wyciskarki do owoców oraz warzyw. Co wyróżnia ten produkt i czyni go tak popularnym?

Gęsty, pyszny sok

Wyciskarka do owoców i warzyw wytwarza gęsty sok. Nowoczesne modele pozwalają na maksymalne wyciśnięcie miąższu, który nie osiada na ściankach urządzenia, ale gromadzony jest na sicie. Dzięki temu możliwie staje się wyciśnięcie z niego jeszcze więcej pełnowartościowego soku. Napój w gęstej formie nie musi smakować każdemu, zwłaszcza że konsumenci są raczej przyzwyczajeni do wodnistych produktów z kartonów. Jednak z czasem do odmiennej konsystencji można się przyzwyczaić. Sok z wyciskarki nie ma piany, która stanowi normę w przypadku tego wyciskanego z sokowirówki. Produktu końcowego jest też więcej i pozostaje bogatszy w składniki pokarmowe, a co za tym idzie smaczniejszy.

Sok w kilka minut

Co prawda wyciskarki do owoców i warzyw działają wolniej niż sokowirówki, ale nie jest to jakaś znacząca różnica. W ciągu kilku minut otrzymuje się natomiast kilka szklanek swojego ulubionego napoju. A zatem na sok nie trzeba czekać nie wiadomo jak długo. Można przygotować go na śniadanie, nie budząc przy tym domowników. Wyciskarki soku to bardzo ciche urządzenia. Nie nagrzewają się, więc sok nie jest poddawany wpływowi wysokiej temperatury, która niszczy niektóre składniki odżywcze. Dzięki wyciskarce ulubionym sokiem można delektować się już w kilka chwil. A przyjemność z jego konsumpcji zwiększa fakt, że urządzenie można szybko wyczyścić. Warto to robić po każdym użyciu.

Soki w różnych odsłonach

Jedną z najważniejszych zalet wyciskarki jest wszechstronność działania. Może ona przetwarzać nie tylko twarde owoce czy warzywa, ale też produkty liściaste czy zioła. Wyciskarka do warzyw będzie zatem rozsądną inwestycją, jeżeli do swojej kuchni, a zatem i jadłospisu, chce się wprowadzić nieco więcej urozmaicenia. Najszerszy zasięg możliwości w tym kontekście dają modele poziome, które najskuteczniej radzą sobie z drobnymi składnikami. Należą do nich warzywa liściaste, różnego rodzaju zioła i jeżyny. Dobra wyciskarka wyciśnie z nich sok bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline