Ciekawostki

Przyczyny bólu brzucha. Jak pozbyć się przypadłości żołądkowych

Brzuch może boleć z wielu przyczyn. Czasami to początki poważnej choroby, a innym razem tylko efekt nieprawidłowej diety. Jak rozróżnić jedno od drugiego i jakich metod używać do walki z najpopularniejszymi przypadłościami brzucha? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

Wzdęcia, czyli wstydliwy problem milionów Polaków

Wzdęcia atakują zawsze wtedy, gdy bardzo zależy nam na tym, aby dobrze wypaść. Niestety często towarzyszą im wiatry, które jeszcze bardziej utrudniają całą sprawę. Na całe szczęście wzdęcia to problem, którego pomimo obiegowych opinii, bardzo łatwo się pozbyć. Żeby jednak móc walczyć warto najpierw dowiedzieć się, jakie są przyczyny tej wstydliwej dolegliwości. Najczęściej jest to wynik zjedzenia posiłku bogatego w fasole, groch lub kapustę. Jeżeli wzdęcie jest przewlekłe i towarzyszą mu nudności, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ może to oznaczać początki choroby jelit. W przypadku zwykłych wzdęć spowodowanych jedzeniem, wystarczą herbatki ziołowe lub odrobina ruchu. Pozwoli to wydostać się zalegającym w jelitach gazom na zewnątrz.

Skurcz brzucha to nie tylko problem kobiet

Skurcze brzucha to przypadłość, którą zna każda kobieta przeżywająca kiedykolwiek okres. Czasami są one tak silne, że osoba nimi dotknięta jest wręcz sparaliżowana bólem. Niekiedy ulgę przynosi ułożenie się w pozycji embrionalnej. Należy jednak pamiętać, że skurcze brzucha to nie tylko zwiastun menstruacji. Mogą być one również pierwszym znakiem poważnych chorób, takich jak alergia pokarmowa, wrzody, zapalenie błony śluzowej, czy nawet kamica pęcherzyka żółciowego. Nie ma jednej skutecznej metody na skurcze brzucha ze względu na ich niejednorodny charakter. Jeżeli trwają one bardzo długo, należy zgłosić się do lekarza, by zdiagnozował przyczynę przewlekłego bólu.

Bóle brzucha – zwiastun kłopotów

Nie istnieje jeden sposób na opisanie przyczyn pojawiającego się bólu brzucha. Może to być zarówno zła dieta, jak i oznaka poważnej choroby. Nie należy więc bagatelizować wszelkich dolegliwości żołądkowych i w miarę szybko zdiagnozować swój problem. Najlepiej jest wybrać się gastrologa, który prostymi badaniami będzie w stanie stwierdzić, co jest na rzeczy i jak z tym walczyć. Nie należy bać się tej wizyty, ponieważ nie spotka nas tam nic złego, a wręcz przeciwnie-możemy dowiedzieć się czegoś istotnego o stanie zdrowia.

Oczywiście, leczenie tradycyjne można wspomóc środkami bez recepty, które przyniosą ulgę w dolegliwościach brzucha i pozwolą na normalne funkcjonowanie. Na rynku jest bardzo dużo tego typu środków. Warto jednak przed ich użyciem skonsultować się z lekarzem i poinformować go o naszych planach. Zdecyduje on wtedy czy środki dostępne bez recepty rzeczywiście pomogą. Najważniejsze jednak przy jakichkolwiek przypadłościach brzucha, nieważne czy to bóle brzucha, wzdęcia, czy skurcze brzucha, jest to, aby ich nie bagatelizować. Mogą one bowiem zwiastować poważne schorzenia, które odpowiednio wcześnie zdiagnozowane można łatwo wyleczyć. Oprócz tego, ważna jest dobrze zbilansowana dieta oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem, ponieważ to on często jest przyczyną bólu brzucha. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jakie są przyczyny dolegliwości brzucha oraz jak z nimi walczyć wejdźcie na stronę http://www.nabolbrzucha.pl/bol-i-skurcze-brzucha/przyczyny.html Zawarte tam informacje z pewnością przydadzą się Wam i pokażą jak złagodzić nieprzyjemne efekty wzdęcia, czyskurczu brzucha. Wbrew pozorom walka z nimi jest łatwiejsza, niż może to się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline