Ciekawostki

Przeprowadzamy metamorfozę kawalerki

Małe mieszkania cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi. Kawalerka ma jeden pokój, który spełnia wiele ról, dlatego urządzenie mieszkania jest często sporym wyzwaniem. Część osób twierdzi, że w jednym małym pokoju nie można za dużo zdziałać. Okazuje się jednak, że nawet na małej powierzchni można zaprojektować ciekawą aranżację.

Remontujemy kawalerkę

Aby wprowadzić w mieszkaniu jakieś zmiany konieczne okaże się wykonanie prac remontowych. Koszt prac jest oczywiście związany z rodzajem użytych materiałów, stanem mieszkania oraz zakresem prac. Niektóre osoby zdecydują się na remont obejmujący wymianę płytek, wykonanie gładzi, malowanie ścian oraz wymianę mebli. W niektórych sytuacjach wystarczy lekko zmienić aranżację, np. pomalować meble i kupić nowe dodatki. W kawalerce bardzo ważna jest obecność kilku źródeł światła: sufitowe, lampy stojące lub kinkiety. Dzięki oświetleniu wyodrębnimy w mieszkaniu strefy.

Strefy w kawalerce

Nawet w małym mieszkaniu powinniśmy znaleźć 5 stref: kuchnia, przedpokój, jadalnia, salon i łazienka. Mała przestrzeń może skutecznie utrudnić podział na strefy. Nie należy stosować podziału z wykorzystaniem ścian, ponieważ zmniejszymy optycznie pomieszczenie. Możemy wykorzystać ciekawe tapety, kolory ścian lub delikatne ruchome ścianki. Kuchnię od salonu możemy oddzielić za pomocą stołu z krzesłami lub małej wyspy.

Meble do kawalerki

W małej przestrzeni każdy mebel powinien spełniać określone funkcje, co pozwoli uniknąć zagracenia mieszkania. Dobrym rozwiązaniem będą wielofunkcyjne meble, np. stolik z miejscem do przechowywania czy ławka na przedpokój z miejscem na buty. Wielofunkcyjnym meblem będzie również narożnik z funkcją spania. W ciągu dnia możemy na nim przyjąć naszych gości, a w nocy zmienia się w duże łóżko do spania. Praktyczny będzie również pojemnik na pościel, który pozwoli na uporządkowanie przestrzeni w ciągu dnia. W kuchni sprawdzą się szafki do sufitu, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W łazience powinniśmy zdecydować się na sprzęty małych rozmiarów, które nie będą przytłaczać pomieszczenia swoimi gabarytami. Mały przedpokój również należy urządzić praktycznie. Niezbędna okaże się szafa wnękowa zajmująca mało miejsca, ławeczka do zakładania obuwia oraz wiszący wieszak na okrycia wierzchnie. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na przedpokoju jasnej szafy lub luster optycznie powiększających przestrzeń. W mieszkaniu powinniśmy unikać dużej ilości mebli o masywnej budowie.

Źródło: https://internetnews.net.pl/forum/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline