Zdrowie

Proste ćwiczenia, które zachęcą Cię do regularnego treningu

Chcesz cieszyć się szczupłą, wysportowaną sylwetką i dobrym samopoczuciem? Jeśli tak, to koniecznie zacznij ćwiczyć. Aby jako wymówka nie mógł posłużyć Ci brak specjalistycznego sprzętu lub czasu, przypominamy o kilku prostych ćwiczeniach, które wymagają przede wszystkim dobrych chęci.

Bieganie

Bieganie to dzisiaj jedna z najczęściej wybieranych form aktywności. Fakt ten nie powinien wywoływać naszego zdziwienia, gdyż to ćwiczenie aerobowe nie wymaga ani specjalnych warunków, ani drogiego sprzętu. Jego kolejną zaletę stanowi łatwość, z jaką osoba biegnąca może regulować intensywność treningu, dostosowując ją do swoich możliwości. Jakie są najważniejsze korzyści płynące z biegania? Należą do nich przede wszystkim spalone kalorie, które można pożegnać z ulgą. Ich liczba uzależniona jest oczywiście od tempa biegu, wagi osoby biegnącej oraz pokonanego dystansu. Orientacyjna, uśredniona liczba spalonych kalorii wynosi ok. 62 na każdy kilometr biegu. To jednak nie wszystko.Bieganie skutecznie obniża poziom hormonów odpowiedzialnych za stres i napięcie nerwowe oraz przyśpiesza metabolizm.

Zainteresowany zdrowym trybem życia? Sprawdź koniecznie nasze rady na fitwatch.pl

Skakanie na skakance

Większości z nas skakanka kojarzy się z beztroskim okresem dzieciństwa. Ale i w późniejszych latach naszego życia może sprawić nam wiele radości, szczególnie wtedy, gdy będziemy obserwować efekty wykonywanych z jej udziałem ćwiczeń. A te mogą okazać się bardzo przyjemne, tym bardziej że ich różnicowanie jest bardzo łatwe (np. skakanie bokiem, pajacyki itp.). Jeśli chodzi o kalorie, to minuta skakania pozwala spalić ich ok. 15. Ćwiczenie to ma także wiele dodatkowych zalet, a wśród nich m. in. bardzo dobry wpływ na rzeźbę nóg, pośladków i barków oraz pomoc w utrzymywaniu właściwej postawy ciała.

Pajacyki

To kolejne ćwiczenie, które bardziej kojarzy się z przedszkolem niż z poważnym treningiem. Jego niedocenianie jest jednak błędem. Pajacyki nie wymagają ani dużo miejsca, ani specjalnych umiejętności. Dlatego świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. W ciągu 20 minut intensywnego podskakiwania można spalić ok. 250 kalorii. Co ważne, pajacyki korzystnie wpływają także na mięśnie łydek i bioder. Dlatego ćwiczenie to często wykonywane jest w czasie rozgrzewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline