Ciekawostki

Porady dietetyczne on-line – czy warto z nich korzystać?

warzywa

Masz trudności ze zrzuceniem nadmiaru kilogramów? Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Nie wiesz, jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza? W takim przypadku warto skorzystać z porad dietetycznych on-line!

Odchudzanie się może wydawać się bardzo łatwe, ale w rzeczywistości wiele osób napotyka wówczas szereg problemów związanych z dążeniem do wymarzonej wagi. Błędy popełniane na tym właśnie etapie mogą szybko się zemścić, na przykład przez powstanie efektu jo-jo, czyli odzyskanie zrzuconych kilogramów, czy też przez pogorszenie stanu zdrowia – utratę energii, niedobory ważnych witamin i minerałów.

Właśnie dlatego warto pomyśleć o pomocy dietetyka – teraz z jego wsparcia możemy korzystać również całkowicie przez internet przez serwis Konsult Expert!

Co oferuje nam dietetyk?

Dietetyk jest specjalistą posiadającym odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w zakresie żywienia – zajmuje się on w szczególności pomocą osobom z otyłością i nadwagą, ale również przygotowuje diety dla osób chorych, kobiet w ciąży i karmiących, sportowców, dzieci i młodzieży, osób z alergiami pokarmowymi.

Konsultacje z dietetykiem pozwalają nam na uzyskanie wartościowych porad dotyczących naszego stanu zdrowia oraz diety. Dietetyk dokonuje analizy masy ciała, może skierować na badania lekarskie, a także przygotowuje kompletne programy dietetyczne. Również stanowi dodatkowe wsparcie, dając motywację do dążenia do obranego celu.

Na czym polega konsultacja dietetyczna on-line?

Z pomoc dietetyka można skorzystać nie tylko w gabinetach stacjonarnych, ale także przez internet, w serwisie Konsult Expert. To tutaj na odwiedzających czekają wykwalifikowani dietetycy gotowi do pomocy przy stworzeniu najlepszego planu diety. Pomoc dietetyka on-line jest bardzo wygodna – nie musimy w ogóle wychodzić z domu, aby z nim porozmawiać przez specjalny komunikator.

Dietetyk odpowie wtedy także na wszystkie nasze pytania. Zatem konsultacje dietetyczne on-line to propozycja warta uwagi wtedy, gdy planujemy odchudzanie się, ale potrzebujemy dodatkowej pomocy przy stworzeniu optymalnej diety, a także motywacji przy jej utrzymaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline