Zdrowie

Poduszki z pianki – dlaczego warto?

sen

Poduszki z pianki stają się coraz popularniejsze na rynku. Wybierają je osoby które pragną zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen, a jednocześnie zadbać o właściwe ułożenie kręgosłupa w czasie odpoczynku. Z całą pewnością poduszki te współcześnie stają się coraz większą konkurencją dla poduszek tradycyjnych wykonanych z pierza.

Dlaczego poduszki z pianką cieszą się tak wielką popularnością?

Poduszki wykonane z nowoczesnej pianki zapewniają nam zdrowy i komfortowy sen, którego nie zagwarantuje nam tradycyjna poduszka wykonana z pierza. Nie tylko cechują się one innowacyjnym materiałem z jakiego zostały stworzone, ale również specjalistyczną konstrukcją, dzięki której idealnie podpierają głowę i szyją i dbają o zdrowie całego kręgosłupa. Poduszki o takiej konstrukcji wspomagają leczenie różnorodnych chorób związanych z funkcjonowaniem kręgosłupa, a także pozwalają nam wyeliminować z życia ból. Każdy, kto chce rano budzić się wyspany i wypoczęty, powinien stać się posiadaczem takiej właśnie poduszki.

Pianka z pamięcią memory – nowoczesne rozwiązanie na rynku

Pianka memory, zwana jest niekiedy, jako pianka leniwa, lub też pianka z pamięcią. Warto zaznaczyć, że jest to unikalny typ pianki poliuretanowej. Jej główną cechą jest to, że w kontakcie z ciepłem ciała człowieka elastycznie dostosowuje się do anatomii ciała. Nie wywiera ona na nasze ciało przeciwciśnienia, a tym samym doskonale chroni nas przed powstaniem bólu karku, głowy i szyi. Dodatkowym jej zadaniem jest stabilizacja całego kręgosłupa, a co za tym idzie osiągnięcie optymalnej pozycji w czasie snu i wypoczynku. Wygodny, komfortowy sen sprawia, że nie budzimy się w czasie snu, śpimy spokojniej, zaś rano skutkuje to doskonałym ogólnym samopoczuciem.

Odpowiednia wentylacja w czasie snu

Poduszka z pianki poliuretanowej ale również termoelastycznej zapewnia nam doskonałe podparcie głowy i karku. Pianka termoplastyczna reaguje na temperaturę ciała dzięki czemu idealnie dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Z kolei pianka poliuretanowa zapewnia nam odpowiednią wentylację. Poduszki wykonane z pianki spełniają więc wszystkie nasze oczekiwania. Oddziałują zdrowotnie na nasz kręgosłup, zmniejszają a nawet całkowicie likwidują bóle i dyskomfort, a przede wszystkim sprawiają, że rano mamy ochotę wstać z łóżka i cieszymy się doskonałym samopoczuciem. Poduszki z pianki wyróżniają się też charakterystycznym kształtem, wynikającym z wielu prac i badań. Polecane są zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, a nawet tym, którzy borykają się z problemem alergii.

Polecamy również artykuł o najlepszej pozycji dla komfortowego snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline