Zdrowie

Poduszka ortopedyczna – najlepsza propozycja dla komfortowego snu

sen

Dotychczas panowało przekonanie, że jedynie osoby starsze mają problemy z kręgosłupem. Niestety dziś z dolegliwościami tego typu zgłaszają się osoby młode a nawet rodzice z dziećmi. Niemalże 80 % naszego społeczeństwa wieku od 25 do 40 lat uskarża się na ból i dyskomfort kręgosłupa. Dlaczego? Powodów może być bardzo wiele.

Dlaczego młodzi ludzie cierpią na ból kręgosłupa?

Dotąd problemy z kręgosłupem dotykały przede wszystkim osoby starsze lub te które ciężko pracowały fizycznie. Dziś sytuacja wygląda odmiennie, ponieważ z dolegliwościami kręgosłupa zmagają się coraz młodsi pacjenci. Wiele młodych osób skarży się na ból kręgosłupa już w wieku 20 lat. Często zdarza się również że po pomoc do lekarza ortopedy przychodzą rodzice z dziećmi i wykrywane są różnorodne dysplazje czy inne schorzenia.

Jest wiele powodów, dla których młode osoby uskarżają się na ból kręgosłupa. Są to przede wszystkim:

  • Zła dieta
  • Stres
  • Siedzący tryb życia
  • Mała aktywność fizyczna
  • Nienormowany czas pracy
  • Nieadekwatna forma wypoczynku
  • Zła pozycja w czasie snu

Warto wiec już od najwcześniejszych lat działać profilaktycznie. W tym celu najlepiej sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania, które już dziś cieszą się bardzo dużą popularnością.

Zalety stosowania poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne mają ogromną ilość zalet. Przede wszystkim rano budzisz się wypoczęty i bez bólu, który dotąd promieniował od strony karku oraz szyi. Tym samym, dobrze się czując, zwiększamy swoją aktywność w czasie dnia. Ból nie ogranicza nam wykonywania pracy i obowiązków.
Poduszki ortopedyczne zapewniają ułożenie ciała w czasie snu w takiej pozycji, ale zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa. Dzięki temu zapewniają zdrowy sen, a także działają profilaktycznie i minimalizują ryzyko wielu schorzeń. Poduszki mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Wyjątkiem są dzieci poniżej drugiego roku życia oraz osoby po przebytych groźnych wypadkach, w przypadku których konieczne jest noszenie gorsetu ortopedycznego.

Kup profesjonalną poduszkę ortopedyczną

Zanim kupisz poduszkę ortopedyczną powinieneś dokładnie zapoznać się z asortymentem na rynku. Jest on wielki i różnorodny, a oznacza to, że warto nabyć jedynie model, który jest zarówno wysokiej jakości i który znakomicie pasuje do potrzeb naszego ciała.

Nim wybierzemy optymalną dla siebie poduszkę warto określić wzrost, wagę oraz szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Dodatkowo niezmiernie ważna jest także pozycja ciała w jakiej to najczęściej śpisz. Dzięki temu adekwatnie wybierzesz wielkość poduszki, jak i jej kształt.

Kiedy śpisz na boku z całą pewnością idealna będzie dla ciebie poduszka w kształcie walca. Zachowasz dzięki temu naturalne ułożenie kręgosłupa. Z kolei, jeżeli lubisz spać na plecach, zalecana jest poduszka niska, cechująca się niewielkim wyprofilowaniem. Zapewni ona optymalne ułożenie głowy, a kręgosłup nie zostaje wypchnięty do góry. Modele płaskie sprawdzą się też wśród osób śpiących na brzuchu. Niezwykle istotna jest twardość poduszki. Każdy z nas ma nieco inne wymagania i preferencje, dlatego należy dopasować ją pod indywidualne zapotrzebowania każdego klienta.

Żródło: https://omedika.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline