Śniadanie

Płatki owsiane

owsianka

W ostatnich czasach wielu z nas zaczyna dbać o zdrowie lub chce poprawić wygląda swojej sylwetki. W Internecie jak i w wielu innych nośnikach informacji można znaleźć wiele różnych przepisów jak i produktów, które pomogą nam wrócić do formy bądź ją zbudować. Podczas odchudzania jak i trwania w zdrowym odżywianiu ważne jest jedzenie śniadań. Pierwszy posiłek podczas dnia jest ważny dla naszego organizmu, napędza on metabolizm do pracy. Powstaje pytanie co jeść podczas tych pierwszych godzin po przebudzeniu, ważne jest by zacząć już wtedy pozbywać się z naszego organizmu substancji, które w nim zalegają. Dobrym rozwiązaniem będzie jedzenie płatków owsianych na pierwszy posiłek.

Ten typ płatków powstaje z owsa siennego. Wyróżniamy trzy typu płatków owsianych:

-płatki owsiane błyskawiczne (możemy spożywać je na zimno)
– płatki owsiane zwykłe (mają one mniejszy stopień przetworzenia, co oznacza że musimy je gotować)
– płatki owsiane górskie (poddawane są największej obróbce termicznej)

Najlepszym sposobem będzie spróbowanie każdego rodzaju płatków, by móc zdecydować, które z nich są dla nas najlepsze i najbardziej nam smakują. To właśnie płatki owsiane zawierają dużo cennych składników, których potrzebuje nasz organizm, by dobrze się oczyszczać i pomóc nam wrócić do formy. W płatkach owsianych znajdziemy bardzo dużo białka oraz ważnej dla nas witaminy B6, to własnie ona poprawia naszą pamięć a co za tym idzie koncentrację. Przygotowanie śniadania na bazie płatków owsianych zależne jest od naszych upodobań. Płatki możemy łączyć z mlekiem, jogurtem, owocami w zależności od naszych upodobań. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie poddanie płatków owsianych obróbce termicznej, wtedy będziemy mieli pewność, że nie podrażnią one naszego żołądka. Dzięki spożywaniu płatków owsianych będziemy mniej narażeni na różnego rodzaju zakrzepy krwi, zminimalizujemy tym samym powstanie miażdżycy w dojrzałym wieku.

Płatki owsiane cenione są również za dużą zawartość substancji, które pozwalają naszemu organizmowi na prawidłowy rozwój. Spożywanie płatków owsianych zaleca się osobom chorującym na serce oraz cukrzycę. Płatki owsiane posiadają dużą kaloryczność w 100g jest aż 366 kalorii, co pozwala nam na utrzymanie energii na początku dnia. Jedzenie płatków owsianych ma dużo plusów, dlatego warto eksperymentować z różnymi przepisami tak, by regularnie je spożywać i nie zmuszać się do nich. Dobrze przygotowanie płatki staną się idealnym posiłkiem na dobry początek dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline