Ciekawostki

Planowanie kuchni na wymiar

kuchnia

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. To w niej w końcu spędza się czas ze znajomymi, przyrządza i spożywa posiłki wspólnie z rodziną. Dlatego powinna być zaprojektowana w taki sposób, by była nie tylko estetyczna, ale i komfortowa i funkcjonalna.

Rozwiązaniem, dzięki któremu kuchnię można dopasować do własnych potrzeb, są kuchnie na wymiar. Pozwala to na dokładne określenia potrzeb jej użytkownika i wybór takiego systemu kuchennego, by ten w pełni je zaspokajał.

Co jest najważniejsze w wyborze kuchni na wymiar?

Przede wszystkim, już na etapie planowania kuchni, trzeba dokładnie określić swoje potrzeby. Wiadomo, że osoby, która dużo gotują, potrzebują więcej przestrzeni roboczej i miejsca na wszystkie produkty spożywcze. Indywidualnie zaprojektowana kuchnia sprawi, że sięganie po nie do szafek będzie łatwe i intuicyjne, a wszystkie potrzebne przedmioty będą zawsze w zasięgu ręki.

Ważne jest, by kuchnie na wymiar zaprojektować uwzględniając ciąg kuchenny. Oznacza to takie umiejscowienie poszczególnych elementów wyposażenia kuchni w takiej kolejności, w jakiej przebiega proces gotowania.

Warto zapoznać się z różnymi systemami kuchennymi, takimi jak na przykład Blum i zorientować się, jakie udogodnienia oferują. Celem jest optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej przy jednoczesnym zachowaniu swobody ruchu.

Blaty – ważna sprawa

Wybór blatu jest zagadnieniem nie tylko estetycznym, chociaż niewątpliwie ma ogromny wpływ na wygląd kuchni, ale i praktycznym. Niektóre materiały są bardziej podatne na ścieranie i zarysowania, a przecież kuchnia w założeniu ma służyć nawet przez kilkanaście lat!

Blaty z płyty laminowanej są najtańszym wyborem. Wielu kojarzy je z niską jakością, aczkolwiek w ciągu ostatnich lat wzrosła ona do tego stopnia, że blaty tego rodzaju śmiało mogą konkurować z droższymi materiałami. Ich zaletą jest bardzo duże bogactwo wzornictwa i kolorów, dzięki czemu można dopasować je do każdego typu mebli kuchennych.

Blaty z kamienia naturalnego są o wiele bardziej luksusowym rozwiązaniem. Wiąże się z tym ich wyższa cena. Niemniej jednak, ich trwałość i wytrzymałość z pewnością jest tego warta.

Blaty ze szkła są stosunkową nowością na rynku. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych kuchniach. Są bardzo efektowne i, wbrew pozorom, wytrzymałe.

Co z szufladami?

Szuflady w nowoczesnych systemach kuchennych są skonstruowane w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać ich przestrzeń i zapewnić im większą pojemność. Ich boki są znacznie podwyższone, co umożliwia układanie produktów jeden na drugim. Wysuwają się łatwo i bezproblemowo, dzięki czemu praca w kuchni może przebiegać sprawnie i płynnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline