Kuchnia włoska

Najlepsza pizza dla entuzjastów dobrej kuchni

Pizza: włoski przysmak, który podbił serca i podniebienia wielbicieli dobrej kuchni na całym świecie. Któż z nas nie ma czasami ochoty na chrupiące ciasto z ciągnącym się serem, aromatycznym sosem i pysznymi dodatkami? Jeżeli należysz do entuzjastów pizzy, sprawdź jak przygotować najlepszą wersje tego dania.

Perfekcyjne ciasto

Podstawą każdej pizzy jest ciasto. Jego przygotowanie wymaga czasu i nie lada umiejętności, ale czas spędzony na zagniataniu i czekaniu na wyrośnięcie opłaca się, ponieważ przynosi efekty w postaci idealnego spodu do pizzy. Najlepsze ciasto wyrabiane jest z dobrej gatunkowo mąki pszennej oraz świeżych drożdży, a następnie poddawane 36 godzinnemu procesowi wyrastania i dojrzewania, podczas którego nabiera idealnej konsystencji, koloru i smaku. Bardzo ważnym etapem jest ręczne wyrabianie ciasta, z którego powstają cieniutkie placki służące jako baza do idealnej pizzy z chrupiącymi brzegami i puszystym środkiem.

Najlepsze dodatki

Mistrzowie kuchni wiedzą, że w pizzy największe znaczenie ma jakość, a niekoniecznie ilość składników. W najlepszych włoskich trattoriach podaje się pizzę ze świeżą rukolą, doskonałą szynką parmeńską oraz dojrzewającymi w słońcu pomidorami. Uzupełnieniem jest zawsze przygotowywany ręcznie sos pomidorowy ze świeżych warzyw, którego smak uzupełnia świeża lub suszona bazylia oraz oregano.

Na pizzy nie może zabraknąć także pysznego sera, który przyjemnie ciągnie się przy każdym kęsie. Warto wybrać tradycyjną włoską mozzarellę, które doskonale się topi, a jej smak sprawia, że podczas jedzenia poczujesz się jak w prawdziwej włoskiej restauracji.

W lokalu i na wynos

Dzięki ofercie Domino’s Pizza nie musisz wyjeżdżać do Włoch, aby spróbować pizzy z oryginalnymi składnikami, najlepszym ciastem i prawdziwą mozzarellą Galbani. Pizza przygotowywana jest tutaj wg. tradycyjnej receptury: z ręcznie wyrabianego ciasta, ze świeżymi dodatkami najwyższej jakości, które możesz dowolnie wybrać, tworząc ulubioną kompozycje smaków. Po 8 minutach pizza trafia do dostawcy, który w ciągu maksymalnie 30 minut dowozi ją pod Twój adres. Dzięki specjalnemu systemowi zachowywania temperatury „Domino’s Heat Wave” Twoja pizza w dostawie jest tak samo pyszna jak w lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline