Gotowanie

Co możesz przyrządzić z użyciem miksera?

Niektórzy z nas nie mogą sobie bez niego poradzić, inni z kolei bez problemu przygotowują bez nieco pyszne potrawy – mikser kuchenny, ponieważ o nim mowa, jest urządzeniem, które ma szerokie zastosowanie, niemniej jednak nie każdy wie, jak można go używać, by wycisnąć z niego jak najwięcej.

Miksery najczęściej kojarzymy z przygotowywaniem ciast, ale warto również zdawać sobie sprawę z tego, że mają one wiele innych zastosowań. Gdy wobec tego szukasz pomocnika kuchennego, który będzie mógł pomóc ci w przygotowywaniu rozmaitych dań, sprawdź razem z nami, jak można wykorzystać mikser.

Ubijanie białek i bitej śmietany

To podstawowe zastosowanie dla mikserów – ubicie białek czy bitej śmietany jest bardzo pomocne wtedy, gdy przygotowuje się ciasta lub desery. Nie trzeba wtedy samodzielnie męczyć się z trzepaczką – wystarczy tylko włączyć mikser, a gęsta i sztywna piana lub śmietana będą gotowe w krótkim czasie.

Domowe kremy do ciast i nie tylko

Mikser można też wykorzystać do przygotowania różnych kremów, na przykład do tortów i ciast biszkoptowych. To najlepsza alternatywa dla gotowych kremów – te przyrządzone w domu są zdrowsze i pyszniejsze.

Ciasto na naleśniki

Mikser będzie pomocny też w przygotowaniu ciasta na naleśniki, które powinno być gładkie i bez grudek. Z mikserem jego wykonanie jest znacznie łatwiejsze i szybsze, a efektem są cienkie, pyszne i elastyczne naleśniki, które mogą stać się też podstawą do dalszego gotowania.

Farsz do naleśników

Miksery mogą być też wykorzystane do przygotowywania farszów do naleśników – nawet tani mikser planetarny będzie w stanie wymieszać serek homogenizowany z owocami czy ze szpinakiem. Farsz będzie wtedy lekki, gładki i bez grudek.

Koktajle

Nie każdy wie, że mikser może być wykorzystany do robienia koktajli. Wystarczy zastosować mleko lub jogurt naturalny i dodać owoce, a mikser pomoże w połączeniu wszystkiego ze sobą na gładką masę. Niektóre miksery są również wyposażone w specjalne kielichy do miksowania, które dobrze nadają się do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline