Zdrowie

Marihuana i jej wszechstronne zastosowanie w życiu człowieka

lekarz

Od wielu wieków ludzie wykorzystywali konopie do celów przemysłowych, leczenia lub kosmetyki. Wraz z biegiem lat konopie mają coraz większe znaczenie w życiu człowieka i zyskują coraz szerszy krąg entuzjastów. Wielu osobom marihuana lub konopie nie kojarzą się dobrze, warto jednak pokonać ten mit i przekonać się do jej dobroczynnego wpływu dla człowieka.

Medyczna marihuana

Pochodzi z konopi siewnej, która uprawiana jest bardzo rygorystycznie i według ściśle określonych reguł. Zasady uprawy i składu konopi są takie same jak dla innych substancji ziołowych, a ustala je Unia Europejska. Ograniczone do minimum zostało stężenie THC, czyli substancja odurzająca. Przepisy Unii Europejskiej ograniczyły to stężenie to 0,3%. Pacjent wybierający leczenie konopiami może być pewny, że nie wystąpi u niego efekt odurzenia. Skorzysta on jedynie z dobroczynnych działań leczniczych substancji. Marihuanę należy stosować pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Współczesny rynek oferuje duży wybór produktów z dodatkiem medycznej marihuany.

Dobroczynny wpływ na zdrowie

Olej konopny wyróżnia się spośród innych olejów pod względem wartości prozdrowotnych i różnorodności zastosowań. W jego składzie odnajdziemy kwasy omega-6 i omega-3, które znajdują się w idealnej proporcji 3:1. Będą one wywierały leczniczy wpływ na cukrzycę, nadciśnienie czy choroby nowotworowe. Ponadto konopie zawierają witaminę A, która wpływa na stan skóry i poprawia wzrok. Witamina B zawarta w konopiach wspomoże układ nerwowy, a witamina E elastyczność naczyń krwionośnych. Obecność cynku i magnezu wspomoże także funkcjonowanie skóry, paznokci i całego organizmu.

Marihuana w kosmetyce

Dobroczynne działanie marihuany zauważyć można także w kosmetyce. Od wielu wieków używana jest ona jako olejek do skóry z problemami (np. blizny, atopowe zapalenie skóry). Marihuana wspomaga także zatrzymanie procesów starzenia się skóry poprzez dużą ilość antyoksydantów. Olejek konopny może być dodawany do maści, kremów lub stosowany bezpośrednio na skórę. Regularne stosowanie olejku konopnego sprawi, że skóra będzie jędrna, odpowiednio nawilżona, a także odporna na kolejne uszkodzenia. Warto wspomnieć także o dobroczynnym znaczeniu olejku w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Olejowanie włosów pomaga zamknąć łuskę włosów i zatrzymać w nich wodę. Przysłuży się także skórze głowy poprzez dobroczynny wpływ utleniaczy i zachowanie prawidłowej równowagi lipidowej. Z pewnością w ofercie sprzedawców odnajdziemy szampony, odzywki lub mgiełki do włosów. Możemy też według własnego uznania dodać olejek do produktu, który już posiadamy. Silne działanie nawilżające, ochronne i regenerujące wyróżni kosmetyki konopne w porównaniu z tymi tradycyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline