Ciekawostki

Jak jeść taniej na mieście?

jedzenie

Każdy z nas od czasu do czas jada na mieście. Niektórzy to po prostu lubią, dla innych jest to dobra okazja aby spotkać się ze znajomymi a jeszcze inni są do tego niejako zmuszeni (np. gdy zapomną do pracy drugiego śniadania czy lunchu). Ceny w restauracjach zależą nie tylko do tego jak ekskluzywny jest to lokal, gdzie jest położony (wiadomo, że stołówka studencka jest tańsza niż restauracja na Starym Mieście) oraz od konkretnego, wybranego dania. Ale jest kilka sposobów jak jeść taniej w restauracjach niż wynika to z regularnych cen. Poniżej kilka metod:

Śniadania za 1 zł

W większych miastach od kilkunastu miesięcy panuje moda na śniadania za symboliczny grosz lub 1 zł. Najczęściej aby uzyskać możliwość zakupienia śniadania w takiej cenie należy kupić kawę. Cena białej kawy w średniej klasy lokalu to około 7 zł więc dodając do tego śniadanie za grosz lub złotówkę i tak robi się suma za którą nie opłaca się nam przygotowywać śniadania w domu.

W porze obiadowej chodź na lunch

W Warszawie lunche podawane są najczęściej w godzinach 12-16. To znakomita pora aby jadać je w ramach tradycyjnych obiadów. Lunche są najczęściej dwudaniowe (zupa i drugie danie) ale coraz więcej lokali serwuje do nich niewielki deser. Cena takiego lunchu to około 18 zł. W takiej cenie w Warszawie obiad zjemy może w barze mlecznym ale nie każdy lubi polską kuchnię a lunche podawane są w restauracjach wszystkich formatów więc jak masz ochotę na burgera to wybierz lokal gdzie będzie lunch z burgerem a kiedy masz ochotę na pizzę z pewnością któryś z lokalnych lokali będzie serwował na lunch pizzę.

Korzystaj z ofert grupowych

Boom na portale do zakupów grupowych miał miejsce kilka lat temu. Ale nawet obecnie działają i mają się dobrze. Wiele lokali gastronomicznych wystawia na nich swoje oferty. Przed zakupem kuponu do lokalu należy dokładnie przeczytać warunki gdyż może okazać się, że kupon jest honorowany np. od poniedziałku do piątku a my chcieliśmy go zakupić pod pretekstem sobotniego spotkania z przyjaciółmi.

Śledź profile restauracji na Facebooku

Restauracje często ogłaszają tam szerzej niepublikowane, szybkie promocje (np. tylko dziś do każdego obiadu lampka wina gratis). Ze względu na to, że jest spora konkurencja pomiędzy lokalami biją się one o klientów ogłaszając różnego rodzaju konkursy gdzie można wygrać voucher do restauracji lub darmowy lunch dla dwóch osób.

Sprawdzaj nowe lokale

Szczególnie w dużych miastach takich jak Warszawa lub Poznań nowe restauracje otwierają się jak grzyby po deszczu. Warto śledzić blogi gastronomiczne gdzie często zapowiadane są takie otwarcia. W dniu otwarcia często są darmowe degustacje lub wyjątkowo promocyjne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline