Zdrowie

Jaką prędkość powinna mieć szczoteczka elektryczna?

Jeśli planujemy kupić sobie szczoteczkę elektryczną, na pewno już od wielu dni sprawdzamy oferty poszczególnych aptek, drogerii i innych sklepów. Porównujemy sobie różne produkty i widzimy, że szczoteczka elektryczna jednego producenta może być zupełnie inna od tej, którą wytworzyła nieznana firma. Sprawdźmy więc, co o swoim produkcie napisał sam producent, bo takie informacje bez problemu znajdziemy na opakowaniu szczoteczki. Zwróćmy uwagę w szczególności na jej prędkość oraz ruchy. Są to najważniejsze cechy, po których możemy rozpoznać dobrą szczoteczkę elektryczną oraz tą kiepskiej jakości.

Czym różnią się poszczególne szczoteczki

Jeśli więc chcemy zainwestować w porządny produkt (a na pewno chcemy), wybierajmy ten, który może wyciągać najwyższą prędkość. To on może w ciągu jednej minuty wykonać nawet 48 tysięcy ruchów, co jest imponującym wynikiem. Jeśli szczoteczka elektryczna wykonuje właśnie kilkadziesiąt tysięcy obrotów w 60 sekund, jest ona dobra i w taką możemy spokojnie zainwestować. A dlaczego ta prędkość powinna być dla nas tak ważna?

Dlaczego prędkość ma ogromne znaczenie?

Ponieważ to ona wpływa później na jakość naszego czyszczenia zębów. Skoro już decydujemy się umyć zęby, na pewno chcemy to zrobić jak najlepiej i jak najdokładniej, a w tym pomoże nam szczoteczka elektryczna o wysokiej prędkości. Będzie ona czyścić nie tylko nasze uzębienie, ale również płytkę bakteryjną, która jest niezwykle ważna. Nieczyszczona płytka zaczyna się powiększać i pogarsza się jej stan, co prowadzi do pojawienia się licznych bakterii w jamie ustnej. Musimy się ich pozbyć, jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, a usuniemy je właśnie z pomocą elektrycznej szczoteczki.

Idziemy na zakupy

Prędkość i ruchy takich szczoteczek elektrycznych muszą mieć dla nas największe znaczenie. Przeczytajmy o nich, zanim zdecydujemy się kupić jakiś produkt, by upewnić się, że będzie on dla nas właściwy. Inwestycja w porządną szczoteczkę elektryczną zawsze się nam opłaci, bo z niej skorzystamy wielokrotnie i zapewni nam ona najlepsze efekty. Rezultatem takich działań będą zdrowe, białe i piękne zęby. Dużo opinii na temat konkretnych produktów znajdziemy na specjalistycznych stronach, forach oraz w mediach społecznościowych. Wystrzegajmy się jednak artykułów sponsorowanych czy nachalnej reklamy. Nie każdy produkt jest tak naprawdę warty swojej ceny. Dużo producentów stara się przekonać nas opakowaniem i opisem – pamiętajmy, że najbardziej liczą się właściwości.

Markowe szczoteczki elektryczne w najniższych cenach znajdziesz w sklepie Denthelp.pl

One Comment

  1. Ja mam soniczną Panasonic z 31 obr./min. i rzeczywiście widzę, że ma to sens. Moja poprzednia szczotka miała tylko 16 obr./min. i czyściła gorzej. A tu wysokość obrotów jest spora a jednocześnie lubię ją za delikatność sonika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline