Ciekawostki

Jak bezpiecznie kupić lodówkę przez internet?

W sklepach internetowych kupujemy dzisiaj coraz częściej. On-line zamawiamy również wyposażenie do domu, w tym bardzo często sprzęt RTV oraz AGD.

Wystarczy tylko spojrzeć na różnice cenowe, aby przekonać się, że kupowanie w sieci jest po prostu bardziej opłacalne. Wprawdzie dzisiaj duże sieci gonią sklepy działające wyłącznie on-line i konkurują z nimi cenowo, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przed kliknięciem „potwierdź zakup”, trzeba poświęcić chwilę na zapoznanie się z różnymi ofertami i także samym sklepem. Wszystko po to by mieć pewność, że dokonało się prawidłowego wyboru.

Kupuj z głową

W wyszukaniu odpowiedniej lodówki mogą pomóc ci rozmaite porównywarki – nie tylko możesz dowiedzieć się, gdzie cena będzie najniższa, ale również możesz znaleźć opinie na temat rozmaitych sprzętów, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Przed zakupem zawsze jednak dokładnie sprawdź wszystkie specyfikacje, a także dodatkowe koszty – to właśnie one są często pomijane przy poszukiwaniu odpowiednich ofert. Firmy sprzedające sprzęt AGD on-line zwykle zapewniają darmową wysyłkę, ale pojawić mogą się dodatkowe koszty – zamówienia dowozu w odpowiednich godzinach, wniesienia sprzętu do domu czy wniesienia, przygotowania do pracy i wypoziomowania urządzenia, jeżeli chcesz skorzystać z takiej usługi.

Na co uważać?

Przede wszystkim na podejrzane sklepy, które niedawno zaczęły swoją działalność, nie wyglądają zbyt profesjonalnie lub też nie ma o nich żadnych informacji w sieci. Zwykle niedoświadczeni kupujący, wiedzeni bardzo niskimi cenami składają zamówienia na takich stronach, a potem okazuje się, że sprzętu nie ma albo też jest on uszkodzony, powystawowy czy nawet kupujący znika i nie można się z nim w żaden sposób skontaktować. Uważaj także przy kupowaniu przez portale ogłoszeniowe oraz portale aukcyjne – można natknąć się też na niezbyt godne zaufania oferty.

Gdy chcesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie lodówka z zamrażalnikiem będzie taka jak w opisie i dojdzie do ciebie w ciągu kilku dni, wtedy lepiej wybrać znane sklepy z dużą ilością pozytywnych opinii, nawet wtedy, gdy cena będzie nieco wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline