Śniadanie

Idealne śniadanie – musli

musli

Śniadanie bez wątpienia jest uznawane za jeden z najbardziej wartościowych posiłków, którego nie powinno się pomijać – niestety dla wielu ludzi ten pierwszy w ciągu dnia posiłek jest traktowane “po macoszemu”.

Przyczyną Najczęściej jest ograniczona ilość czasu jaką większość osób na podczas porannego przygotowywania się do swoich codziennych obowiązków – pracy, uczelni czy zajmowanie się domem i dziećmi. A wystarczy naprawdę niewiele czasu, aby przygotowując śniadanie, które będzie wartościowe i pełne witamin oraz cennych dla zdrowia mikro- i makroelementów.

Doskonałym pomysł na śniadanie jest musli. Przygotowując posiłek można skorzystać z gotowych produktów lub stworzyć własną mieszankę, którą przygotowuje się w kilkanaście minut i można ją wykorzystać do śniadań – nadmiar musli można śmiało przechowywać przez długi czas w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Darmowa komunikacja z wykorzystać między innymi płatki owsiane, otręby oraz mieszanki pestek i suszonych owoców – idealnie do porannego musli sprawdzą się pestki słonecznika, pestki dyni, rodzynki, suszone śliwki, suszone daktyle oraz kawałki suszonych owoców. Doskonałą alternatywą dla musli są również płatki śniadaniowe. Decydując się na gotowe produkty warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawartość składników odżywczych oraz jak najmniejszą zawartość cukru. Szeroki asortyment produktów śniadaniowych zdecydowanie ułatwia wybór – na sklepowych półkach można znaleźć musli oraz płatki o bardzo dobrym składzie oraz z wieloma dodatkami.

Płatki lub musli na śniadanie można spożywać z ulubionym mlekiem (zarówno klasycznym, jak i na przykład roślinnym – migdałowym czy sojowym) lub z jogurtem. Śmiało można dodać do nich również świeże owoce, jak na przykład jabłko, banana, maliny, owoce leśne czy pestki granatu. Wielbicieli bardzo słodkich śniadań z pewnością zadowoli propozycja podania musli z dodatkiem masła orzechowego miodu lub syropu daktylowego. Mnogość różnorodnych dodatków z jakimi można połączyć musli lub płatki na śniadanie gwarantuje, że każy posiłek może prezentować się odmiennie, a jego smak każdego dnia będzie nieco inny. Dzięki temu śniadanie nie będzie nudne, a organizm zyska bardzo cenne źródło energii oraz dobrze rozpocznie dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline