Ciekawostki

Hazard w Internecie – jak nie wpaść w uzależnienie?

Jeśli zaczynamy swoją przygodę z hazardem w Internecie to musimy być świadomi tego, że ten sposób spędzania czasu niesie za sobą pewne ryzyko, jakim jest uzależnienie. Gry internetowe mogą zasilić nasz budżet o dodatkowe pieniądze, są bardzo powszechne i praktykowanie takiej formy rozrywki nie musi wiązać się z przestępstwem – jest dużo legalnych zakładów dostępnych w sieci. Jednak powinniśmy być ostrożni, gdyż praktyka ta bardzo często wymyka się spod kontroli. Hazard w Internecie wciąga, z czasem chcemy grać coraz dłużej i za większe pieniądze, rujnując przy okazji swoje zdrowie psychiczne.

Jak grać, ale się nie uzależniać?

Musimy zadbać o to, aby gra pozostała rozrywką i nie stała się dla nas niebezpieczna. Dlatego zalecamy umiar. Stwórzmy sobie plan, jasno ustalmy zasady, a przede wszystkim trzymajmy się tego postanowienia. Jeżeli ustalimy sobie, że na hazard w Internecie poświęcamy godzinę dziennie to pamiętajmy o tym i nie róbmy odstępstw od reguły, nawet jeżeli na sam koniec gry udało nam się rozbić bank.

Ważnym jest, aby uświadomić sobie, że hazard jest jedynie odskocznią, formą rozrywki, chwilowym zajęciem, a twórcy tych gier chcą na nas zarobić, nawet jeśli czasami to oni dadzą nam poczuć zwycięstwo. Pamiętajmy o tym.

Trzymanie się ustalonych założeń przynosi nam wewnętrzną satysfakcję, która poprawia nasz komfort życia, daje poczucie wywiązania się z obowiązku. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymać nasze zdrowie psychiczne w dobrej kondycji.

Objawy uzależnienia od hazardu

Hazard w Internecie potrafi sprawić, że tracimy kontrolę nad tym, co się dzieje, a jedyną rzeczą, o której myślimy jest ciągła gra. Jeśli zaczniemy odczuwać pewien niepokój, nie będziemy mogli przestać grać, zaczniemy zaniedbywać swoje obowiązki – to znak, że wchodzimy w fazę uzależnienia. Warto zainteresować się problemem również wtedy, gdy postrzegamy hazard jako ucieczkę od codzienności i jest to nasz jedyny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Najlepiej od razu zaprzestać gry, aby problem bardziej się nie rozwinął. Wtedy potrzebna będzie już interwencja specjalisty. Wszystko jest dla ludzi, tak samo hazard, jednak trzeba zachować zimną krew i nie można pozwolić na to, aby granie zawładnęło naszym życiem.

Jeżeli zauważymy u siebie pierwsze objawy uzależnienia od hazardu to nie udawajmy, że problemu nie ma. Jest to poważna sprawa, która może zrujnować życie zarówno na stopie osobistej, jak i finansowej, dlatego warto zasięgnąć porady u specjalisty. Nie bójmy się krytyki, lekarz jest od tego, aby nam pomóc.

Mamy jednak nadzieję, że nasze rady chociaż trochę przyczynią się do tego, że hazard w Internecie będzie przyjemnością, a zdrowe podejście do tematu sprawi, że wygrane będą tylko wzrastać. Musimy być świadomi swoich decyzji, tak więc podejmujmy je rozsądnie.

Źródło: meczyki.pl/bukmacherzy/betclic-kod-promocyjny-za-darmo/83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline