Gotowanie

Formy do pieczenia, które ułatwią przyrządzanie ciast

ciastka

Przygotowanie i upieczenie naprawdę dobrego biszkoptu, bywa trudne. A mamy przecież do czynienia z ciastem, które staje się bazą do wielu skomplikowanych tortów i nie tylko. Dobry przepis i zachowanie odpowiednich proporcji to dopiero początek. Nie obejdzie się bez właściwych blaszek, a także dodatkowych akcesoriów. Mniej bądź bardziej praktycznych, ale zawsze pozwalających finalnie stworzyć smaczne i atrakcyjne wizualnie ciasta. Które formy do pieczenia będą odpowiednimi?

Rozmiar i kształt, materiały

Kształt blaszki do pieczenia, a także jej rozmiar, będą mieć duże znaczenie. Przepisy zawsze uwzględniają proporcje względem właśnie średnicy formy czy jej wymiarów, jeśli jest kwadratową bądź prostokątną. To gwarancja uzyskania ciasta, które będzie równomiernie wypieczone, a nie uraczy nas chociażby zakalcem.

Formy, w których wstawiamy jeszcze surowe ciasta do piekarnika, mogą być wykonane z różnych materiałów. Do wyboru mamy aluminiowe, z blachy ocynkowanej, stali węglowej. Z powłokami nieprzywierającymi, jak i ceramiczne. W zależności od potrzeb, wygody użytkowania czy też ceny, która nas interesuje. Najtańsze rozwiązania nie zawsze idą w parze z jakością, ale jeśli zadbamy należycie chociażby o blaszki aluminiowe, mamy gwarancję, że niejedno ciasto wyjdzie znakomicie.

Przyjrzeć można się produktom, między innymi z działu blachy do pieczenia w sklepie DoGotowania.pl. Wybierając te formy, które będą się nadawać do kuchenek gazowych, jak i tych z piekarnikiem elektrycznym. Decydując o kształcie i rozmiarze, by ulubione ciasta zawsze były udanymi.

Ciekawe dodatki do przyrządzania ciast

Podstawę w postaci blaszek i foremek mamy już za sobą. Jeśli ciasta pieczemy każdego weekendu, na rozmaite święta i okazje, a także bez okazji, możemy pokusić się o wybór kilku ciekawych akcesoriów.

Pistolet do ciasta powinien znaleźć się na wyposażeniu kuchni, jeśli w dużej mierze przyrządzamy torty bądź ciasta z kremem. To nie tylko łatwe dozowanie kremu, ale i możliwość wykonania bajecznych dekoracji. Tym bardziej, jeśli w komplecie z pistoletem znalazły się końcówki w różnych kształtach.

Ciekawym dodatkiem są silikonowe kulki, służące do obciążania ciasta. Z ich zastosowaniem można kontrolować czy ciasto nie wyrasta zbyt wysokie. Kulki nie zmieniają w żaden sposób smaku czy kształtu ciasta. Poza tym można ich używać wielokrotnie.

Takich dodatkowych akcesoriów, dzięki którym urozmaicimy swoje wypieki lub przygotujemy je znacznie szybciej i sprawniej, jest całkiem sporo. Wystarczy rozejrzeć się w ofercie. Postawić na formy i blachy, które spełnią nasze oczekiwania, a następnie dobrać dodatkowe produkty, które przyniosą jeszcze więcej frajdy z pieczenia ciast. Poza tym fantazyjne wypieki nam samym dadzą dużo satysfakcji, goście zaś docenią starania i efekt wizualny, który na pewno nie będzie gorszy niż ten z cukierni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline