Zdrowie

Elementy zdrowego stylu życia

W celu zachowania długiego zdrowia, należy poza wysiłkiem fizycznym oraz przebywaniem na zdrowym powietrzu dobrze się odżywiać. Łatwo powiedzieć, trudniej się do tego zastosować. Elementy zdrowego życia ciężko wdrożyć w praktyce. No cóż, spróbujemy. Nawyki powinno przejąć się od najbliższych. Dziecko wychowywane przez rodziców (podświadomie lub też nie) naśladuje ich, przejmując ich upodobania kulinarne. Dlatego ważne jest to, aby samemu posiadając dzieci zadbać o ich przyszłość.

Zdrowa żywność

Z warzywami jest dość trudno, bo ich obecność zależy od pory roku. Nie jest jednak problemem, aby wykupywać zamrożone warzywa lub samemu je do takiego stanu sprowadzać w dobie największych plonów i najniższych cen.

Przygotowanie zdrowego posiłku nie musi być, wbrew wszelkim stereotypom, czasochłonne i męczące. Często jest nawet tańsze od zwyczajnego jadła. Warzywa, np. soja czy też groszek cieszą się stałą, niską ceną.

Ważne jest to, by jadać regularnie 5 posiłków dziennie, skromnych, nie do syta. Najgorszym posunięciem będzie spożywanie dużej ilości pokarmów przed snem, przy późnej kolacji. W ten sposób szczupłej sylwetki z pewnością się nie utrzyma.

Aktywność fizyczna

Zdrowy tryb życia wiąże się nie tylko z jedzeniem, a także z aktywnością fizyczną. Nie trzeba się przemęczać – wystarczą regularne, drobne ćwiczenia w style nordic walking lub joga.

Stan umysłu

Zdrowy trzeba życia to też oczywiście dobry stan umysłu. Zawsze trzeba potrafić znaleźć czas na przyjemności, odpoczynek, relaksację a przede wszystkim… uśmiech na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline