Ciekawostki

Domowe konfitury jako prezent

Gotowanie i robienie przetworów staje się coraz bardziej popularne. Coraz modniejsze jest również wykorzystywanie własnoręcznie wykonywanych soków, powideł i dżemów, jako prezentów. Nic w tym dziwnego, że pragniemy obdarować bliskie nam osoby czymś, co wychodzi nam dobrze i z czego jesteśmy dumni. Taki prezent jest dużo bardziej wartościowy niż kolejna ofiarowana płyta czy książka. Jednak aby ofiarowane przetwory mogły być prezentem powinny być odpowiednio ozdobione i zapakowane.

Udekorowane słoiki

W wielu sklepach internetowych można kupić gotowe dekorowane słoiki. Wybierać można w pojemnikach o różnych wzorach i pojemnościach. Gdy zdecydujemy się na zakup takiego gotowego produktu nie pozostaje nic innego jak umieścić w nich przygotowane konfitury. Jednak aby nasz prezent nabrał wyjątkowego i osobistego wymiaru należy umieścić na nim oryginalne życzenia. Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej w takiej sytuacji wykorzystać samoprzylepne etykiety. Obecnie można znaleźć w internecie drukarnie, które wykonają na zamówienie niepowtarzalne i pięknie zdobione naklejki na przetwory.

Na tak zamówionej etykiecie można umieścić oprócz życzeń, opis produktu znajdującego się w słoiku oraz datę jego produkcji. Słoik można też dodatkowo ozdobić kolorowym papierem oraz wstążkami. Przygotowane w ten sposób przetwory na pewno sprawią dużo radości osobie obdarowywanej.

Zwykłe słoiki też mogą być

Nie trzeba jednak korzystać ze specjalnych słoików. Przy odrobinie własnej inwencji ciekawie ozdobiony zwykły słoik też będzie się dobrze prezentował. Czasami proste i oryginalne rozwiązania są lepsze niż gotowce kupione w sklepie. Standardowy półlitrowy słoik ozdobiony odpowiedną etykietą i z ładną zakrętką sam w sobie prezentuje się dobrze.Problem pojawia się, gdy mamy zamiar ofiarować większą partię słoików. Przecież nie wypada spakować ich w reklamówkę, nie byłoby to ani praktycznie ani nie wyglądałoby ładnie. W takiej sytuacji warto wykorzystać dratwę i najzwyklejszy szary karton. Te wydawałoby się mało ozdobne produkty stanowią doskonałe opakowanie dla kolorowych słoików z konfiturami. Wystarczy wykonać proste kartonowe pudełko przewiązane dratwą i umieścić w nim wcześniej przygotowane słoiki.

Z własnego doświadczenia wiem, że mało jaki prezent sprawia tyle radości, co pięknie ozdobione słoiki z konfiturami zapakowane we własnoręcznie wykonane pudełko. Jeśli więc lubicie spędzać czas w kuchni przygotowując przetwory, nie wahajcie się i obdarujcie nimi bliższych i dalszych znajomych. Na pewno sprawicie im wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline