Gotowanie

Dobieramy deskę kuchenną do aranżacji wnętrza

deska

Wybierając kolejną deskę kuchenną stawiamy na konkretny rozmiar, kształt czy też zastosowany materiał. Liczymy na trwałość i wygodę użytkowania. Przychodzą i takie momenty, że wybór deski kuchennej będzie związany z wystrojem tego specyficznego i wymagającego pomieszczenia. Oczywiście funkcjonalność powinna stać na pierwszym miejscu, jednak w kuchniach, które wyróżniają się bardzo określoną aranżacją, dopasowanie każdego detalu wpływa na końcowy efekt wizualny. Przybliżamy estetyczne i najciekawsze wykonania.

Drewniane deski w niecodziennym wydaniu

Drewniane deski najlepiej wpisują się w rustykalne i tradycyjne aranżacje. Jeśli mają spełniać nie tylko praktyczne funkcje, warto zadbać o to, by oferowały ciekawy kształt czy też były uzupełnione szklanymi pokrywami. Okrągłe z obrotowym mechanizmem świetnie nadają się do pizzy czy przekąsek, a przy tym fajnie prezentują się zarówno w kuchni, jak i na jadalnianym stole w salonie.

Można postawić na komplet – deski prostokątnej bądź okrągłej, które to na brzegach mają specjalne szczeliny, dopasowane do szklanej pokrywy. Umieścimy na nich warzywa, owoce czy ciasto – chroniąc je jednocześnie przed wyschnięciem. Stworzymy kolorowy obraz z owoców bądź warzyw, który ozdobi kuchnię. Tego typu rozwiązanie zaoferuje deska do krojenia w sklepie DoGotowania.pl

Zamiast prostokątnej możemy wybrać obrotową deskę ośmiokątną czy też deskę z rączką i otworem ułatwiającym wieszanie. Każde z takich wykonań będzie świetnie się prezentować pośród klasycznych aranżacji, ale i tych nawiązujących do starodawnych, klimatycznych wnętrz.

W eleganckiej i ekskluzywnej kuchni

Do nowoczesnych kuchni, które są surowe, minimalistyczne, ale zewsząd raczą nas luksusem i bogactwem, idealnie sprawdzą się kamienne deski. Granitowa płyta urozmaici wnętrze i będzie równie ekskluzywną, co kuchenna aranżacja. Przy okazji spełniać będzie swoje praktyczne funkcje.

Szklane wykonania także są bardzo eleganckie, choć więcej w nich uniwersalności. Mogą gościć pośród aranżacji nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Dobierzemy je z dużą dozą luzu, bo opatrzone są różnorodnymi motywami, nie tylko typowo kuchennymi.

Kuchnia cała w drewnie!

Kuchnia wykonana w drewnie, jak i obfitująca w różnego rodzaju materiały naturalne, ekologiczna i modna, potrzebuje już tylko jednego – bambusowej deski. To produkt, który spełnia te same funkcje, co każda z desek, ale jest lekki, mniej podatny na gromadzenie się bakterii, a do tego można liczyć na ciekawe wykonania. Zdobione, jak i stworzone z połączenia dwóch odcieni, dla uzyskania ciekawszego efektu.

To typowo ekologiczne rozwiązanie, bardzo praktyczne, które można z powodzeniem wpisać praktycznie w dowolną aranżację, ale to właśnie w tej „naturalnej” będzie się prezentować iście po królewsku.

Kolorowy plastik i kształtne jabłuszka

Pod względem jakości na samym końcu umieszczamy deski z tworzyw sztucznych. Nie biją na głowę poprzednich propozycji, bo ich estetyka nie powala. Jeśli jednak nasza kuchnia jest bardzo kolorową i wnosi powiew świeżości, a do tego buszują w niej pociechy chcące pomagać podczas gotowania, taka lekka deska w kształcie owocu bądź warzywa, do tego kolorowa, sprawdzi się wprost idealnie.

Mamy szansę znaleźć deski, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania, a do tego uzupełnią wnętrzarską kompozycję kuchenną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline