Ciekawostki

Dlaczego warto korzystać z dzbanka filtrującego wodę?

woda

Spożywanie wody nie musi być szkodliwe, jeśli zostanie ona odpowiednio oczyszczona. Dlatego dzbanek wykorzystujący specjalne filtry do wody może się okazać bardzo przydatny w praktycznie każdym domu.

Jakie zalety posiada dzbanek filtrujący wodę i jak go używać?

Głównym celem użytkowania dzbanków filtrujących jest poprawa jakości wody. Dotyczy to zarówno jej walorów smakowych, zapachowych oraz wizualnych, jak i poziomu jej twardości czy zawartości chloru. Nowoczesne filtry do wody są również w stanie usunąć z niej cząstki mechaniczne pochodzące z rur wodociągowych. Przefiltrowana woda o wiele lepiej nadaje się do spożycia niż surowa, jednak warto ją przegotować. Pod wieloma względami dorównuje ona właściwościom wody butelkowanej. Warto pamiętać, że każdy model dzbanka filtrującego wymaga wkładu określonego typu. Zwykle filtry do wody pochodzące z konkretnej linii nie nadają się do wykorzystania w odrębnym modelu, nie mówiąc już o produktach innej firmy. Sam proces filtracji nie zajmuje wiele czasu, jednak wiele zależy od pojemności dzbanka. Standardowe urządzenia posiadają pojemność około 1,5 l. Na przefiltrowanie takiej ilości wody potrzeba zwykle mniej niż 10 minut. Warto mieć na uwadze fakt, że woda uzyskana po pierwszym filtrowaniu nie nadaje się do spożycia.

Jak działa i jak jest zbudowany dzbanek filtrujący wodę?

Dzbanek filtrujący składa się z trzeb podstawowych elementów, pojemnika górnego, filtra oraz pojemnika dolnego. Zasady działania dzbanków filtrujących nie są skomplikowane. Po zdjęciu pokrywy, do pojemnika górnego nalewana jest woda. Po przepuszczeniu przez filtr umieszczony w komorze zwężającej się ku dołowi, woda przedostaje się do pojemnika dolnego. Wówczas jest jest już oczyszczona i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia elementów. Na pokrywie bardzo często umieszczany jest specjalny wskaźnik, który sygnalizuje datę napełnienia dzbanka. Po upływie miesiąca wskaźnik znajduje się na końcu skali, co jest znakiem informującym o konieczności założenia nowego wkładu. Część modeli wyposażona jest w lampkę LED, która w takiej sytuacji świeci się na czerwono.

Jak zbudowane są filtry do wody?

Obecnie w dzbankach filtrujących najczęściej spotykane są wkłady ze złożem z węgla aktywnego. Substancja ta odpowiada za usuwanie chloru oraz wszystkich jego pochodnych, a także poprawia zapach, smak i barwę wody. Węglowe filtry do wody bardzo często uzupełniane są także innym złożem, na przykład żywicą jonowymienną o właściwościach zmiękczających. Sprawia ona, że woda lepiej nadaje się do gotowania.i nie pozostawia po sobie osadu w urządzeniach AGD. Filtry do wody mogą też poprawiać pH wody. Wówczas złoże z węgla aktywnego uzupełnione jest specjalnym złożem alkalicznym, podwyższającym pH oraz wzbogacającym wodę w jony potasu, wapnia i sodu. Do najlepszych produktów na rynku należą filtry do wody Dafi, które posiadają wiele unikalnych właściwości. Przykład https://aquamelior.pl/pl/dzbanek-do-wody-dafi-aldo-bialy-37l-1szt-filtrow-dafi-classic.html. Obecnie często montowane są w dzbankach filtrujących wkłady dodatkowo uzupełniające wodę o magnez. Wówczas jest ona lepiej zmineralizowana, co bardzo korzystnie wpływa na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline