Ciekawostki

Dlaczego warto filtrować wodę z kranu?

woda

Używanie filtrów do wody może znacząco poprawić komfort naszego życia oraz zdrowie. Herbata zaparzona na dokładnie oczyszczonej wodzie smakuje znacznie lepiej, a na naszym czajniku nie osadza się kamień. Sprawdźcie, dlaczego jeszcze warto gotować na wodzie filtrowanej.

Lepszy smak

Pierwszym powodem, dla którego warto przygotowywać dania oraz parzyć herbaty na wodzie filtrowanej jest lepszy smak. Woda pozbawiona niepotrzebnych związków, kamienia, piasku i ołowiu to połowa sukcesu pysznego, niedzielnego rosołu. Nowoczesne, aktywne filtry stosowane w dzbankach zawierające węgiel do 99% usuwa zbędne elementy z naszej wody kranowej.

Znacznie zdrowiej

Logicznym jest, że oczyszczona woda jest zdrowsza od zanieczyszczonej. Używając dzbanków filtrujących możemy ograniczyć obecność w wodzie związków organicznych. Ponadto woda przefiltrowana nie zawiera ołowiu, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia i może powodować bardzo ciężkie choroby. Warto zatem zainteresować się filtrowaniem wody z kranu.

Miękkość

Woda filtrowana jest nie tylko smaczniejsza i zdrowsza, ale również lepsza dla naszego czajnika. Dzięki zastosowaniu aktywnego węgla, znika smak i zapach chloru. Dzięki żywicy jonowymiennej woda kranowa zostaje zmiękczona. Miękka woda to brak gorzkiego posmaku przy picu ulubionej kawy czy herbaty i nieprzyjemnego osadu.

Ekologia i ekonomia

Filtrowanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ woda dostarczana rurociągami do naszego mieszkania jest znacznie tańsza od tej butelkowanej. Za ekonomią stoi również ekologia. Pijąc czy gotując na wodzie filtrowanej nie musimy kupować wody rozlewanej do butelek wyprodukowanych z tworzyw sztucznych, które są bardzo niekorzystne dla środowiska. Szacuje się, że litr wody filtrowanej to koszt około 20 groszy, a za litr wody w sklepie zapłacimy od 50 groszy, a nawet do złotówki. Różnica jest spora.

Czy filtrowania musi być drogie?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów filtrujących, które są stosunkowo tanie, a ich skuteczność jest na wysokim poziomie. Już za około 40 złotych kupimy dzbanek filtrujący, a dodatkowy wkład do niego to koszt około 15 złotych. Tanie produkty znajdziecie na stronie www.sklep.dafi.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline