Ciekawostki

Tak czy nie dla dań gotowych?

Dania w słoikach, kubkach czy mrożonki przeznaczone do odgrzania na patelni są idealnym rozwiązaniem wówczas, gdy nie mamy czasu gotować. Czy jednak spożywanie takich produktów jest dla nas bezpieczne?

Dania w słoikach, kubkach czy mrożonki przeznaczone do odgrzania na patelni są idealnym rozwiązaniem wówczas, gdy nie mamy czasu gotować. Czy jednak spożywanie takich produktów jest dla nas bezpieczne?

Dietetycy nie mają wątpliwości – nasze przyzwyczajenia żywieniowe nie są najlepsze. Jemy zbyt dużo tzw. „śmieciowego jedzenia”, ograniczając tym samym ilość spożywanych produktów niskoprzetworzonych, które są bogate w witaminy i mikroelementy niezbędne nam do prawidłowego funkcjonowania. Ma to bezpośredni wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, lecz także samopoczucie. Wyniki przeprowadzonych badań pozwoliły wysunąć tezę, że spożywanie niezdrowych produktów zwiększa ryzyko wystąpienia m.in. astmy. Czy zatem sięganie po produkty, które można zjeść po zalaniu wodą lub podgrzaniu jest dobrym pomysłem?

opakowania

Źródło: opakowania dla gastronomii Coverisrigid

Gotuj jak najczęściej to możliwe

Posiłki, które przygotujemy samodzielnie są zdecydowanie najzdrowsze. Dlaczego? Bo wiemy, po jakie składniki sięgnęliśmy, mamy wpływ na jakość użytych składników. Jeżeli możesz spędzać czas na gotowaniu, to zdecydowanie najlepiej zrobisz, samodzielnie przygotowując posiłki dla siebie i swoich najbliższych. Nie musisz też gotować codziennie, bo dziś jest dostępnych wiele pojemników, w których przechowasz przygotowane posiłki. Wówczas wystarczy je tylko odgrzać i przełożyć na talerze. Naczynia jednorazowe i opakowania food serwis są dostępne na Coverisrigid.com.

Żywność gotowa? Tak, ale sporadycznie

Dania w kubkach, które należy zalać wrzątkiem lub przygotowane do pogrzania w słoikach nie powinnaś traktować jako alternatywy, ale pozostawić na wyjątkowe sytuacje. Każdemu z nas zdarzają się takie dni, gdy czasu na wszystko jest niewiele. Sięgnięcie wówczas po gotowe danie jest lepszym pomysłem niż kolejna porcja kanapek. Nie pozwól jednak, aby takich dni w ciągu roku kalendarzowego było wiele – wybierz zdrowe pokarmy, dzięki którym dostarczysz do organizmu wszystkiego, co najlepsze.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline