Ciekawostki

Degustacja – czy to dobry pomysł na prezent?

wino

Chyba każdy z nas ma swoje ulubione smaki. Słodycze, rozmaite rarytasy, napoje i alkohole… Niektóre z nich to prawdziwa rozkosz dla zmysłów – przyjemność degustacji trudno porównać do czegokolwiek innego. A gdyby tak podarować bliskiej osobie słodką chwilę zapomnienia? To może być idealny pomysł na prezent dla kobiety, dla mężczyzny, a także dla dwojga i dla całej grupy znajomych. Voucher na degustację możesz kupić na Walentynki, urodziny, święta – właściwie na każdą okazję.

Przez żołądek do serca

Jak łatwo zauważyć, wiele naszych przyjemności i rozrywek wiąże się z kulinariami. Nie wyobrażamy sobie imprezy czy spotkania towarzyskiego bez poczęstunku, dobre jedzenie i trunki są też sposobem na okazanie gościnności i życzliwości. Kto nie lubi od czasu do czasu zafundować sobie wykwintnego przysmaku, uraczyć się wyjątkowo pysznym smakołykiem? Kosztowanie niektórych produktów zyskało już nawet rangę dyscypliny – tak jest choćby w przypadku alkoholu czy czekolady.

Jeśli wiesz, że twoja sympatia lub przyjaciel ma szczególną słabość do jakiegoś smaku, podaruj jej lub jemu voucher na degustację. Niech poczuje się jak zawodowy koneser, próbując prawdziwych delicji z najwyższej półki, w luksusowych warunkach. Wybierz spośród wielu propozycji na www.superprezenty.pl coś specjalnie dla bliskiej ci osoby.

Co można degustować?

Do najbardziej popularnych delikatesów należą napoje alkoholowe. Degustacja trunków ma już bardzo długą tradycję, a znawcy alkoholi uchodzą za prawdziwych ekspertów. W zależności od upodobań, możesz zaprosić kogoś na próbę różnych rodzajów win z najważniejszych regionów winiarskich świata, kilku najlepszych marek whisky albo rozmaitych piw rzemieślniczych. Do alkoholu podaje się także odpowiednie przekąski, jak pieczywo czy sery.

Trunki wysokoprocentowe to jednak nie wszystko. Dla entuzjasty napojów bezalkoholowych dobrym pomysłem będzie degustacja rzadkich, aromatycznych herbat lub yerba mate. Dodatkową atrakcją jest udział w całej ceremonii parzenia. Miłośnik kawy może skosztować ekskluzywnych naparów z wyselkcjonowanych ziaren. Każdy łasuch natomiast ucieszy się z testu czekolady w dowolnej formie – na gorąco i na zimno, płynnej i w pralinkach, solo i z owocami.

Przygotowuje się także całe kolacje degustacyjne, które są prawdziwą ucztą dla podniebienia. Profesjonalnie skomponowany poczęstunek składa się czasem nawet z siedmiu dań, którym towarzyszy kilka różnych napojów.

Coś więcej niż smak

Degustacja może trwać całe godziny, nie ogranicza się bowiem tylko do kosztowania przysmaków. Choć jedzenie i picie stanowią tutaj zdecydowanie główny punkt programu, to równie ważna jest oprawa. Voucher obejmuje nie tylko próbę wybranych delikatesów, ale także eleganckie miejsce z nastrojową atmosferą – na przykład luksusową restaurację lub plener. W ofercie znajdują się też pokazy i kursy degustacji. Można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda zawodowe testowanie alkoholu czy słodyczy, a także poszerzyć swoją własną wiedzę na ten temat i nauczyć się sztuki smakowania. Taki prezent nie jest więc jednorazowy – zapraszając kogoś na degustację, odkrywasz przed nim zupełnie nowe doznania, nieznane przyjemności, których od tej pory będzie mógł doświadczać też samodzielnie.

Degustacja to pomysł na elegancki prezent z klasą. Podaruj go osobie, na której szczególnie ci zależy – na pewno pokażesz w ten sposób, że jest dla ciebie wyjątkowa niczym najbardziej wyrafinowane delicje świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline