Porady

Czym wyróżnia się herbata z mięty?

herbata

Lubisz orzeźwiające napoje? Chcesz schudnąć? Zależy ci na tym, aby wspomagać pracę układu pokarmowego? W takim przypadku twoje oczekiwania spełni nie żaden super napój kosztujący krocie, ale zwykła herbata miętowa!

Herbata miętowa

Herbata miętowa wielu z nas kojarzy się z bólem brzucha. Rzeczywiście, herbata z mięty pomaga w łagodzeniu dolegliwości żołądkowych, a także łagodzi zaparcia, ale również ma wiele innych zalet.

Gorący napar przygotowywany z suszone mięty dobrze hamuje apetyt, dlatego jest rekomendowany dla osób będących na diecie. Aromat mięty pozwala także na łatwiejsze zapanowanie nad ilością pokarmów. Herbata miętowa pozwoli ci na unikniecie chęci sięgnięcia pod słodką przekąskę, a tym samym razem z nią łatwiej utrzymasz smukłą linię.

Herbata z mięty wspomaga metabolizm oraz perystaltykę jelit, dlatego razem z nią nie będą przeszkadzały ci zaparcia oraz inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dietetycy zalecają ją także osobom, które mają zespół jelita drażliwego.

Ponadto herbata z mięty ma właściwości przeciwskurczowe, przeciwwymiotne oraz bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze. Polecana jest też na nerwobóle oraz w przypadku przeziębień możemy stosować ją na inhalacje, które pozwolą w odetkaniu zatkanego nosa.

Herbata miętowa pozwala też na relaks. Jedno z badań na jej temat wykazało, że zapach mięty zmniejsza poziom stresu oraz frustracji. Jej orzeźwiający aromat natychmiast może naładować pozytywną energią i zachęcić do działania.

W sprzedaży możemy znaleźć gotowe herbaty miętowe w jednorazowych torebkach – wystarczy tylko wrzucić torebkę do kubka i zalać gorącą wodą. W przeciwieństwie do herbat zielonych czy czarnych herbatę miętową powinniśmy parzyć nieco dłużej. Również możemy zakupić susz miętowy na wagę. Zwykle stosuje się do niego suszoną miętę o większych listkach.

Herbatę miętową możemy pić nie tylko na ciepło, ale również na zimno. Świetnie sprawdzi się na gorące dni zamiast słodkich napojów. Wystarczy zaparzyć większą ilość herbaty, potem poczekać, aż ostygnie do temperatury pokojowej i umieścić ją w lodówce na kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline