Wege

Czemu warto jeść sałatki?

sałatka

W dietach wielu Polaków za mało jest warzyw i owoców, które leżą u podstawy piramidy zdrowego żywienia. Sałatki na naszych stołach pojawiają się wobec tego dość rzadko. To jednak duży błąd, ponieważ te dania pełne są wartościowych składników, które pomagają naszym organizmom w prawidłowym funkcjonowaniu.

Sałatki według wielu z nas są nudne, niesmaczne, również kłopotliwe w przygotowaniu i nie dają uczucia sytości, wobec tego preferujemy inne potrawy na naszych stołach. Gdy zależy ci jednak na tym, aby cieszyć się długo dobrym zdrowiem i wyglądać młodziej, włącz sałatki do swojego menu.

Dlaczego warto jeść sałatki:

  • zawierają szeroką gamę witamin i składników mineralnych – są prawdziwą bombą składników odżywczych
  • są niskokaloryczne – oczywiście, gdy nie będą polane majonezowym sosem, dlatego najlepiej wybierać te z olejami z pierwszego tłoczenia
  • wspomagają metabolizm i perystaltykę jelit – regularne jedzenie sałatek to brak problemów z zaparciami
  • są pyszne – sałatki zachwycają różnorodnymi smakami i nadają się na każdą okazję

W internecie możesz znaleźć przepisy na wyśmienite sałatki, na przykład z kurczakiem, łososiem, krewetkami, ale również dostępne są przepisy wegetariańskie i wegańskie, dlatego każdy może znaleźć dla siebie coś wyśmienitego.

Kupuj zdrowe i gotowe!

Nie musisz jednak spędzać czasu na samodzielnym przygotowywaniu sałatek, ponieważ alternatywnym rozwiązaniem jest kupowanie sałatek gotowych – można znaleźć je niemalże w każdym sklepie spożywczym czy delikatesach. Oczywiście, jeżeli chcesz mieć pewność, że sałatka będzie dobrym wyborem, rzuć uwagę na jej skład – im krótszy, tym lepiej.

Także warto zwrócić uwagę na opakowanie, ponieważ prawidłowo zapakowana sałatka nie straci swoich wartości, smaku i aromatu. Przykładowo opakowania na sałatki Click Pack projektowane są tak, aby zapewniać szczelne zamknięcie. Dostępne w sprzedaży opakowania na sałatki Click Pack są wykonane również z bezpiecznych dla produktów spożywczych tworzyw sztucznych, dlatego też można mieć pewność, że zamknięta w nich sałatka będzie pyszna i zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline