Zdrowie

Codzienne nawadnianie organizmu – klucz do dobrej kondycji

Stały dostęp do pitnej wody to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Organizm, który nie otrzymuje określonej dawki tego życiodajnego płynu każdego dnia, stopniowo zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Początkowo zmiany wynikające z niedostatecznego nawodnienia organizmu mogą nie powodować wyraźnych dolegliwości, jednak z czasem nasza kondycja będzie stawała się coraz słabsza. Dlaczego regularne picie czystej wody jest tak ważne dla naszego zdrowia?

Wpływ wody na zdrowie

Bez wody nie ma życia – jednak wiele osób zdaje się o tym nie pamiętać na co dzień i nie uzupełnia płynów w takiej ilości, jak jest im niezbędna. Szacuje się, że dzienne zapotrzebowanie przeciętnego dorosłego na wodę to ok. 1,5-2 litry. Przy obliczaniu tej normy należy brać pod uwagę wzrost, masę ciała i tryb życia – osoby bardziej aktywne fizycznie potrzebują więcej wody, ponieważ szybciej ją tracą, np. w formie potu. Woda jest składnikiem wszystkich tkanek i komórek ludzkiego ciała, uczestniczy we wszystkich procesach metabolicznych i oczyszcza organizm z toksyn oraz zbyt dużych ilości soli. Pozytywnie wpływa m.in. na układ trawienia, krążenie, krzepliwość krwi, ciśnienie, pracę serca i układ nerwowy. Ze względu na swoje wysokie ciepło właściwe woda pozwala nam także utrzymać prawidłową temperaturę ciała.

Szybsze myślenie i piękna skóra

Mózg również składa się w przeważającej części z wody (aż ok. 85%) – oczywiście w postaci strukturalnej. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu stymulujemy pracę mózgu: myślimy szybciej i sprawniej, skuteczniej zapamiętujemy, potrafimy się skupić. Jeżeli zaś mózg nie otrzyma potrzebnej ilości wody, możemy mieć do czynienia z pierwszymi symptomami odwodnienia, do których należy np. spadek koncentracji i zdolności psychomotorycznych, zawroty i ból głowy, złe samopoczucie i rozdrażnienie, brak logicznego myślenia, a nawet utrata przytomności. Ponadto systematyczne dostarczanie organizmowi wody powinno wejść w nawyk tym, którzy chcą jak najdłużej zachować młody i zdrowy wygląd. Woda ma bowiem ogromne znaczenie dla kondycji skóry. Dobrze nawilżona od wewnątrz skóra jest elastyczna, gładka i mniej podatna na uszkodzenia czy alergie. Nie ulega również procesom starzenia tak szybko, jak skóra sucha.

Źródlana woda z dostawą

Najlepsza do picia na co dzień jest woda źródlana. Nadaje się ona do spożycia w dowolnych ilościach (w zależności od indywidualnych potrzeb), a także do przygotowywania napojów i posiłków. Możemy kupować ją w zwykłych butelkach w pobliskim spożywczaku czy supermarkecie – jednak to rozwiązanie często bywa zniechęcające, ponieważ nie zawsze mamy ochotę na dźwiganie zgrzewek do domu. Świetną alternatywą wydaje się zatem dystrybutor do wody. To urządzenie, które znamy głównie z biura czy przychodni, może również sprawdzić się w domu. Dystrybutor wcale nie musi być duży. W domu o wiele lepiej sprawdzi się niewielkie urządzenie ceramiczne lub pompka – takie opcje można znaleźć np. na https://www.darnatury.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor. Dostawy wody do dystrybutora odbywają się regularnie, według ustaleń zawartych w umowie z dostawcą. Baniaki ze świeżą wodą są dostarczane do domu lub firmy, zaś puste butle są zabierane przez dostawcę do recyklingu. Dzięki temu dystrybutor do wody jest nie tylko komfortowym, ale także ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. I co najważniejsze – czystą wodę do picia mamy zawsze w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inline
Inline