Zdrowie

Bezpieczne zakupy dla alergików

błonnik

Z roku na rok obserwujemy zwiększającą się liczbę osób z alergią, którą często nazywa się chorobą XXI wieku. Osoby chore muszą ściśle stosować się do pewnych reguł i unikać kontaktu z konkretnymi substancjami – w jedzeniu, kosmetykach, powietrzu a nawet ubraniach czy pościeli. Często wchodząc do sklepu trudno określić co jest odpowiednie, a co nie dla alergika – wciąż brak odpowiednich oznaczeń, wiele produktów nie jest dostępnych w powszechnej sprzedaży, a personel sklepów nie zawsze potrafi odpowiedzieć na pytania. Dlatego dla wielu chorych osób zbawieniem okazuje się specjalistyczny sklep dla alergików, który w asortymencie posiada wszystkie niezbędne do życia produkty – a wszystkie one z odpowiednim, nieuczulającym składem, ze szczegółowym opisem i oznaczeniami.

Dla skóry

W sklepie dla alergików znajdziemy z pewnością odpowiednie dla osób uczulonych kosmetyki. Kosmetyki dla alergików bardzo często są niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji, dostarczając skórze niezbędnych składników i chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki dla alergików charakteryzują się przede wszystkim niewielką liczbą składników, wykorzystywaniem elementów pochodzenia naturalnego, jak roślinne olejki, brak sztucznych barwników i środków zapachowych. Od specjalistycznych i profesjonalnych sklepów dla alergików możemy spodziewać się także dokładnych opisów produktów jeśli chodzi o składniki, wszelkie przeciwwskazania. Sklepy dla alergików bardzo często oferują także kosmetyki z odpowiednimi certyfikatami, które dają gwarancję odpowiedniego składu.

Dla domu

Sklep dla alergików w swojej ofercie posiada bardzo często także wszelkiego rodzaju środki czystości, odpowiednie dla domów, w których mieszkają osoby z uczuleniami. Niestety, środki chemiczne to ogromny zbiór szkodliwych i podrażniających substancji. Potrzeby są ogromne, dlatego w większości sklepów dla alergików znajdziemy między innymi proszki do prania z nanosrebrem, ekologiczne orzechy piorące, środki do czyszczenia łazienek i toalet, preparaty grzybobójcze, gąbki do czyszczenia bez użycia detergentów, pochłaniacze wilgoci czy delikatne mydło lniane. Jeśli jesteśmy alergikami, to warto zastanowić się także nad odpowiednią pościelą antyalergiczną – biorąc pod uwagę fakt, że w łóżku spędzamy prawie jedną trzecia naszego życia, inwestycja z odpowiednią pościel może być dobrym pomysłem.

Szukaj w internecie

Większość sklepów dla alergików to witryny dostępne online – stacjonarny sklep dla alergików to rzadki widok, obecny chyba tylko w największych miastach, a przecież alergia nie wybiera. Dlatego szukajmy produktów odpowiednich dla siebie w sieci. Pamiętajmy tylko, by wcześniej przejrzeć regulamin sklepu. Pamiętajmy, że zawsze mamy prawo zrezygnować z zakupionego towaru lu go reklamować.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the task


Inline
Inline